Ależ to były CudaWIANKI!

 Galeria CudaWIANKI  Galeria CudaWIANKI
Więcej zdjęć ...

Kolejna udana impreza za nami. Tradycyjnie kolorowe, dźwięczne i pachnące Sobótkowe CudaWIANKI zagościły 28.06.2019 r. nad jeziorem w Nowogardzie. Barwne zespoły oczarowały publiczność swoim repertuarem, śpiewem, tańcem i ubiorem. Zaczęło się od hucznego przemarszu korowodu spod fontanny na plac Szarych Szeregów, gdzie zarówno zespoły jak i przybyli mieszkańcy wspólnie zatańczyli „Poloneza”. Następnie Dyrektor NDK Pani Aneta Drążewska uroczyście rozpoczęła zabawę.

Na scenie zaprezentowały się: Zespół Folklorystyczny „Guda” z Mińska (Białoruś), Grupa Taneczna Simon de Otxandategi z Berango (Kraj Basków), Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Brenna” z Brenny (woj. Śląskie), Zespół Regionalny „Brenna” im. Józefa Macha z Brenny (woj. Śląskie), Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA z Goleniowa oraz z Nowogardzkiego Domu Kultury: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca, Wesoła Ferajna i Kapela Rycha.

Jarmark urozmaiciły stoiska z jadłem, napitkiem, balonami, zabawkami, fartuszkami i maskotkami. Można było także nabyć ręcznie robioną biżuterię, wielorakie pamiątki, kosmetyki, wyroby ceramiczne oraz z wikliny papierowej.

Profilaktyką zdrowia zajęło się Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard i Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi "Lila-róż" w Nowogardzie. Stowarzyszenie „Na poddaszu” poprowadziło warsztaty tkackie, na których można było wykonać: bransoletki, wianki z rzemienia, wstążek, guzików, koralików i paski-krajki.

Dla najmłodszych największe wzięcie miały wata cukrowa, popularne „dmuchańce” i malowanie buziek. W międzyczasie na plaży można było wziąć udział w przeciąganiu liny, sprawdzić swój zasięg w rzucie kaloszem, oddać rzut beretem oraz piłeczką. Nie zabrakło także poszukiwania cukierków w trawie. Najlepsi znaleźli ponad sto łakoci. Na koniec, jak tradycja sobótkowa nakazuje, w blasku pochodni wianki zostały puszczone na jezioro. Podczas imprezy rozstrzygnięty został Konkurs na Najpiękniejszy Ekologiczny Wianek Sobótkowy. Na konkurs dostarczono 12 wianków, jednak jeden z nich nie spełniał wymogów regulaminowych.

Jury w składzie Justyna Pokomeda, Jolanta Peetka i Zbigniew Łukaszewski postanowiło przyznać:

1 m-ce i nagrodę główną tablet Pani Zofii Jezierskiej,

2 m-ce i głośnik bezprzewodowy Pani Agnieszce Naruszkiewicz,

3 m-ce słuchawki i zegarek Pani Halinie Frąckowiak.

Wyróżnienia otrzymały: Stowarzyszenie ekologiczne Wierzbięcin, Janina Pożarska, Łucja Wesołowska, Szymon Jankowski, Aleksandra Nadolska, Maja Nadolska, Natalia Stasiewicz.Nagrody i dyplomy wręczali: Burmistrz Nowogardu Pan Robert Czapla, Dyrektor NDK Pani Aneta Drążewska oraz  Jury. Fundatorem nagrody głównej była Hurtownia Budowlano-Chemiczna BOGITO Bogdana Jaklińskgo. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Nowogardu Pan Robert Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz uczestnikom imprezy za przybycie i wspólną zabawę. (sc)

Foto: Marzena Marcinkiewicz

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard