GABRIELA MUSKAŁA
SPOTKANIE: 16 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł
Aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka. W 1994 roku ukończyła łódzką Szkołę Filmową. Popularność wśród widzów przyniosła jej rola Ewy w serialu TVP „Londyńczycy”. Za występ w filmie Grega Zglińskiego pod tytułem „Wymyk” została uhonorowana Nagrodą za Drugoplanową Rolę Kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni, w 2011 roku. Rok później Muskała zagrała w pełnometrażowym debiucie Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”, co przyniosło jej Nagrodę za rolę kobiecą podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Gabriela Muskała ma na swoim koncie także główne role w filmach: „Królowa Aniołów”, „Aria Diva” (krótki metraż), „Podróż” (krótki metraż), „Krzysztof” (krótki metraż) oraz w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji francuskojęzycznym filmie „Cała zima bez ognia” w reżyserii Grega Zglińskiego. Aktorka jest też aktywna na deskach teatru (m.in. Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi).
MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA I MARCIN BORTKIEWICZ
SPOTKANIE: 16 LIPCA, GODZINA 17:30 | Kino Orzeł
Małgorzata Zajączkowska urodziła się w Warszawie, absolwentka PWST w Warszawie, niezmiennie ceniona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Debiutowała w Teatrze Narodowym za dyr. Adama Hauszkiewicza. Grała w filmach Barbary Sass, Krzysztofa Zanussiego, Janusza Zaorskiego, Andrzeja Wajdy. W 1981 wyjechała do USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach: Paula Mazursky’ego („Wrogowie, historia miłości”), Woody Allena („Strzały na Broadwayu”), Glenna Jordana („Sara, jasna i wysoka”). Marcin Bortkiewicz to reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg i aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W kinie fabularnym zadebiutował filmem „Noc Walpurgi”, który przyniósł mu wielkie uznanie i miano jednego z najbardziej utalentowanych młodych polskich reżyserów.
ADAM WORONOWICZ
SPOTKANIE: 17 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł
Adam Woronowicz urodził się 25 grudnia 1973 roku w Białymstoku. Skończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie, grał m.in. w Teatrze Rozmaitości (obecnie znany pod nazwą TR Warszawa) w Warszawie, w Teatrze Powszechnym i Teatrze Polonia w Warszawie. Równolegle grywał w filmach, na przestrzeni lat dorobił się miana jednego z najbardziej zapracowanych polskich aktorów i mistrza filmowego drugiego planu. Zagrał w m.in.: „Chopin. Pragnienie miłości”, „Miłości”, „Rewersie” za rolę w którym otrzymał zresztą pierwszą z dotychczas pięciu nominacji do Orłów. Statuetkę zdobył natomiast za występ w „Chrzcie” Marcina Wrony. Widzowie pamiętają go szczególnie za role księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego oraz Adama Miauczyńskiego w „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego. W ubiegłym roku zagrał w fabularnym debiucie Marcina Koszałki „Czerwony Pająk”.
CEZARY PAZURA
SPOTKANIE: 17 LIPCA, GODZINA 17:00 | Kino Orzeł
WYSTĘP KABARETOWY: 17 LIPCA, GODZINA 21:00 | Scena przy NDK
Cezary Pazura to niezmiennie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, twórca autorskiego kabaretu oraz reżyser. Urodził się w 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zagrał w kilkudziesięciu filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej oraz w wielu serialach. Wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie („Kroll” i „Tato”). Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in.: u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, Marka Koterskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Psy”, „Chłopaki nie płaczą“, „Tato”, „Nic śmiesznego”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Show”, „Skrzydlate świnie”. Kilka lat temu zadebiutował jako reżyser filmem „Weekend”.
SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl
Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...