Plener Malarski to integralna część Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. To spotkania artystów skoncentrowanych na rozwoju własnych umiejętności, wymianie doświadczeń i dialogu w obrębie sztuki i jej symboliki. Trwający od 1996 roku dialog artystyczny potwierdza, że nie sposób oprzeć się pięknym zakątkom Nowogardu i panującej w mieście atmosferze. Motto towarzyszące każdej z kolejnych edycji pleneru ma zwracać uwagę na miejsca urokliwe, inspirujące i wyzwalające w twórcach pomysły.

Uczestnicy Pleneru Malarskiego 2014

Uczestnicy Pleneru Malarskiego
Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" Nowogard 2014

 

Dominika Odrowąż
Urodzona w 1979 roku w Szczecinie. Grafiką, fotografią i malarstwem zajmuje się od rozpoczęcia edukacji w Szczecińskim Liceum Plastycznym im. Constantina Brancussi w 1994 r. Studia w
Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Dyplom licencjacki w 2002 roku w pracowni Grafiki Projektowej u Profesora Andrzeja Tomczaka i dr. Danuty Wojciechowskiej. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Tytuł magistra Sztuk Pięknych uzyskała w latach 2003-2005 studiując na Akademii Sztuk Pięknych „Bellas Artes" w Barcelonie, gdzie doskonaliła umiejętności w grafice użytkowej. Od roku 2000 zajmuje się fotografią na Festiwalu „Kontrapunkt„- Przegląd Teatrów Małych Form. Po ukończeniu studiów w roku 2005 otworzyła własną galerię i studio reklamy. Od 2011 roku pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie, w Katedrze Grafiki Artystycznej.

 

Agnieszka Jankiewicz
Urodzona w Świnoujściu. Absolwentka Akademii Sztuk Wizualnych Studium Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie.
Najważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe:
II Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych IMPRINT 2011
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Fundacja im. Tadeusza Kulisiewicza
7. Międzynarodowe Biennale Miniatur w Częstochowie 2012
7. Międzynarodowe Triennale Grafiki w Bitola 2012 (katalog)
33. Mini Print International of Cadaqués 2013
GLOBAL PRINT 2013 Portugalia

 Agnieszka Urbaniak

Urodziła się 18 lipca 1989r, pochodzi z Polic. Studentka I roku II stopnia Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Sztuk Wizualnych. Dyplom licencjata z grafiki projektowej zrealizowała w pracowni projektowania graficznego u prof. Lexa Drewińskiego. Dyplom składał się z 14 plakatów ilustrujących piosenki zespołu Florence + the Machine. W październiku 2012 wzięła udział w programie wymiany studentów Erasmus, wyjeżdżając na uczelnię artystyczną w Lizbonie (Faculdade de Belas-Artes da Universidaade de Lisboa) studiując "komunikację wizualną". Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej u Prof. Marii Radomskiej – Tomczak.

 

 

Karolina Kardaś

Urodziłam się 16.12.1990 r w Szczecinie. Tutaj mieszkam, studiuję i pracuję.W czasie wolnym czytam, gram na komputerze i rysuję.Interesuję się literaturą - od mitologii i historii, przez kryminały, przygodowe do fantasy, fantastyki na komiksowo-mangowej twórczości kończąc. I sztuka, głównie malarstwem, rysunkiem i grafiką. Szczególnie dziedziną digital art.

 

 

magda seredynskaMagdalena Seredyńska
Magdalena Seredyńska mieszka i pracuje w Szczecinie, gdzie zdobywała kolejne stopnie edukacji. W 2003 roku ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej (Wydział Grafiki i Architektury Wnętrz, Pracownia Znaku i Identyfikacji Wizualnej u prof. Andrzeja Tomczaka, a w 2010 Akademicki Kurs Typografii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2008 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Szczecińskiego.

W centrum jej zainteresowań pozostaje niezmiennie szeroko pojęta sfera wizualna, od grafiki użytkowej począwszy, poprzez fotografię, ilustrację, na tworzeniu stron WWW i grafice komputerowej skończywszy. Brała udział min. w międzynarodowym projekcie artystycznym „galerie automatique” w 2005 r., tworzyła ilustracje dla magazynu poświęconego nurkowaniu. Współpracowała z Muzeum Narodowym, Fundacją Prawobrzeże, Wydawnictwem „Okto”. Jest współtwórcą „Projektu Wandalovy” w ramach którego odbyła się akcja „Brawa dla Wandala” (2014 r.). Obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego.
WYSTAWY INDYWIDUALNE: 2011 wystawa fotografii: „Szczecin Humanistyczny” – Galeria na Piętrze Rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego.

Magdalena Tyczka
Absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie, spec. Komunikacja Wizualna. Kurator Galerii Klubu Delta przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz działaniami artystycznymi w szerokim zakresie od malarstwa, grafiki, fotografii, instalacji i video.
Wystawy:
2010 - Hiddensee / Greifswald - wystawa poplenerowa - malarstwo
2011 - Galeria Klubu Delta - malarstwo - "Krajobrazy, Miasta"
2012 - Cafe 22 - Szczecin - malarstwo "Monochromatycznie"
         - OdraZoo - Szczecin - instalacja - "Abstrakcyjne struktury" - graffiti wykonane metodą taśm.
         - Polmozbyt - Szczecin - grafika komputerowa - "Apokalipsa z Madonną"
        - Zamek Książąt Pomorskich - wystawa zbiorowa "100-lat ZPAP"
2013 - ZPAP Galeria Związkowa - Szczecin - "Widnokręgi" - tech. mieszane
         - Muzeum Narodowe - Szczecin - "Eye of Dubai" - animacja konkursowa
         - wystawa poplenerowa - Marianowo
         - Galeria Pommernhus - Greifswald - "Widnokręgi" - tech. mieszane

 

Ewelina Czeberkus - Poniewiera

Urodzona 1 marca 1979 r. w Resku. Zamieszkała w Łobzie, woj. zachodniopomorskie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie (1999 r.), a następnie studia o specjalizacji projektowanie graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2004 r.), w obu przypadkach z wyróżnieniem. W toku swej dotychczasowej kariery zawodowej współpracowała m.in. z popularnym dziennikiem regionalnym (Głos Szczeciński), zajmując się ilustracją prasową oraz grafiką komputerową. W latach 2005-2006 pracowała w gimnazjum, ucząc plastyki. Obecnie pracuje jako grafik w agencji reklamowej. Pasjonuje się ilustracją książkową.

Wystawy:

- 1998 r. Liceum Plastyczne, wystawa fotografii autorstwa Eweliny Czeberkus i Bogny Chreptowicz pt. „Wiolonczelistka"

- 1999 r., Wrocław - fotograficzny integracyjny plener polsko - niemiecki i zbiorowa wystawa zdjęć w hotelu GEM przy ul. Baudouina de Courtenay’a

-1999 r., Łobez, sala wystawowa Domu Kultury - wystawa prac malarskich i rysunkowych,

- 2005 r., Toruń, Galeria Wozownia - wystawa pracy dyplomowej. Ilustracja książkowa z projektem teatrzyku dziecięcego.
- 2001 r. - wystawa "Cegiełki" w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy
- 1999 r. - wystawa najlepszych dyplomów w Bydgoszczy

Dorota Buczkowska
Dorota Buczkowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie (1995-1999) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Plastyka Intermedialna (2001 - 2006). W 2007 roku obroniła pracę dyplomową uzyskując tytuł magistra sztuki. Od 2008 roku do chwili obecnej prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania graficznego, jednocześnie współpracuje z agencjami reklamowymi. W 2007r. uczestniczyła w projekcie “Mentor multimedialny - zawód przyszłości”, podczas którego prowadziła zajęcia z obsługi programów graficznych. W 2008 wzięła udział w międzynarodowym projekcie Elia Artschools - BLOOM!, w ramach którego wykonała mural w Hotelu Bloom! w Brukseli. Oprócz indywidualnych działań w obszarze plastyki ma w swym dorobku współpracę z Kurnikiem Talentów Akademią Małego Twórcy w Szczecinie, gdzie prowadziła różnego rodzaju warsztaty plastyczne (2009-2011).

Wystawy indywidualne:
2008 r. - wystawa wielkoformatowych fotografii pt. “Brak tytułu brak” w Miejskim Ośrodku Kultury w Rzepinie.
2007 r. - wystawa dyplomowa wielkoformatowych fotografii pt.“Brak tytułu brak”
w Galerii nad Wisłą w Toruniu.
Wystawy zbiorowe:
2003 r. - wystawa studentów w halach Merinotex'u w Toruniu
2001 r. - wystawa "Cegiełki" w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy
1999 r. - wystawa najlepszych dyplomów w Bydgoszczy

 

Dominika Murach

Dominik Murach

Nazywam się Dominik Murach. Mam 23 lata. W 2012 ukończyłem Akademie Sztuki ze stopniem licencjata w pracowni projektowania znaku u dr Ireneusza Kuriaty, obecnie jestem na drugim roku II stopnia również na Akademii Sztuki na kierunku Grafika Projektowa.Gram w teatrze od 7 lat, z początku w teatrze Brama z Goleniowa obecnie mam swoją grupę teatralną. Lubię malować, czytać książki, tańczyć, jeździć na rowerze.

 

 

jerzy sokol

Jerzy Sokół
Nazywam się Jerzy Sokół, jestem tegorocznym absolwentem Akademii Sztuki w Szczecinie wydziału Grafiki. Moją przygodę ze sztuką rozpocząłem w Szczecinku pod skrzydłami artysty rzeźbiarza Wiesława Adamskiego. Dyplom licencjacki i magisterski realizowałem w pracowni plakatu i ilustracji dr hab. L. Żebrowskiego. Malarstwem interesuję się od ośmiu lat, a ulubioną techniką jest aerograf. Poza tym interesuję się grafiką 3D i plakatem .

 

 

 

 

 

karol ronowicz

 

 

 

Karol Ronowicz
Karol Ronowicz urodzony 06.07.1990r. Pochodzę z Trzebiatowa, uczęszczam na Akademię Sztuki w Szczecinie. Moje zainteresowania to wszystko co łączy się z rysowaniem zaczynając od komiksów, filmów animowanych po sztukę współczesną. Ulubione zajęcie, to dobrze spędzać czas razem ze znajomymi i rodziną. Ps. Rodzina jest najważniejsza.

 

 

 

 

 

jan fiuk

 

Jan Fiuk

Po wakacjach będę studentem 5-tego roku grafiki, na Wydziale Sztuk Wizualnych. Rok temu obroniłem prace licencjacką, przygotowaną w pracowni plakatu i ilustracji Grzegorza Marszałka. Moja seria plakatów przedstawiała popularne tytuły bajek dla dzieci, którym dodawałem elementy przemocy i pornografii, czyniąc z nich tytuły dla dorosłych. Z uczelnianych przedmiotów właśnie zajęcia z plakatu i ilustracji należą do moich ulubionych, chociaż od niedawna zainteresowałem się też obróbką filmów video i animacji. Bardzo lubię rysować pisakami i część moich prac jest utrzymana w psychodelicznej atmosferze. Interesuję się także sportem, zwłaszcza koszykówką i w nawiązaniu do swojego hobby staram się często tworzyć swoje prace.

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard