Ekofilm 2012 - Inne konkursy

Protokoły:

Uczestnicy Ekofilmu

Andrzej Borowski pochodzi w Wrocławia. Obecnie z żoną i córeczką mieszka w Chmielu nad Sanem. W Bieszczadach mieszka od 1978 roku, od chwili, kiedy przybył w Bieszczady po raz pierwszy. Urzekła go przyroda i ludzie. Jego pasją jest ochrona przyrody bieszczadzkiej i obserwacja żyjących tam drapieżników, dzieli się nią z artystami, podróżnikami, filmowcami i fotografikami z którymi przemierza te piękne i dzikie góry.
Andrzej Borowski jest w Polsce cenionym znawcą dzikich zwierząt i rzecznikiem spraw ochrony zwierząt i przyrody w Bieszczadach. Szczególnie interesuje się wilkami. Osierocone, które trafiały pod jego opiekę, występowały później w produkcjach filmowych Wajdy, Hoffmana i innych reżyserów. Jest autorem reportaży o Bieszczadach, zapraszany jest do programów telewizyjnych i radiowych, by opowiadać o swojej pasji jaką jest ochrona przyrody, zwłaszcza dzikich zwierząt.

Uczestnicy Ekofilmu

Piotr Pazdan ps. „Pyja" - góral Beskidu Wyspowego. Jak sam mówi: „Mama od młodych lat uczyła mnie miłości do Pana Boga, ludzi i pięknej przyrody wśród, której żyliśmy. Moje motto życia „Stwórca obdarował mnie cząstką siebie, nie prostotą ciosu, lecz głębią duszy chwalę jego dar" Jako mały chłopiec, któremu ledwo uszy z butów wystawały umiałem wystrugać coś ciekawego w drzewie i z drewna". Szkoła podstawowa, i decyzja o wybraniu zawodu artysty, Szkoła średnia i przeprowadzka na Pomorze Zachodnie do Goleniowa. I tu rozwijała się myśl o sztuce. Studium Konserwacji Zabytków w Szczecinie pod przewodnictwem dyrektora Jerzego Wykowskiego, a pod czujny okiem wykładowców po Akademiach Krakowskiej i Poznańskiej.
Obecnie mieszkaniec niewielkiej wsi Przypólsko w gminie Osina. Tęskniący za górami.

Witam.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyróżnienie i życzę Państwu jako organizatorom wytrwałości w organizowaniu festiwalu ponieważ to jedyny festiwal w Polsce, który buduje ekologiczną świadomość Człowieka wszystkich pokoleń, świadomość której cały czas brakuje na Ziemi.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Misiuk

16.05.2012. Zakończenie Festiwalu Ekofilm 2012

2012 05 23 zakonczenie ekofilm16.05.2012. Ten dzień rozpoczął się spotkaniem młodzieży ponadgimnazjalnej z panem A. Borowskim. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach malarskich, a także w projekcjach filmów konkursowych, oraz filmów „Film o rzeczach" i „Killing Fields".
Po południu Szczudlarze Krata EON wystąpili z EKO Animacją, zachęcając do zakupów na Kiermaszu Żywności Ekologicznej zorganizowanego przez Zachodniopomorski Oddział Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „Ekoland".
Zakończenie festiwalu to otwarcie wystaw w Miejskiej Bibliotece Publicznej: „Wspomnienie o Maćku Łukowskim", „Fotoreportaż z działań proekologicznych w placówkach oświatowych", pokonkursowej „Na granicy natury i cywilizacji" kronik LOP.
Po obejrzeniu wystaw goście przeszli do sali widowiskowej NDK, gdzie podsumowano najważniejsze konkursy i turnieje Ekofilmu'2012:


Na koniec zaprezentowano zwycięski film pt. „Wyjąc z wilkami" w reż. Doroty Adamkiewicz i Joanny Łęskiej.

Zapraszamy do fotogalerii

Więcej artykułów…

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard