"Zielona Szprycha" w strugach deszczu

Mimo że pogoda do tego nie zachęcała, w sobotę na starcie ekorajdu „Zielona Szprycha”, który nieoficjalnie zakończył Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych „Ekofilm, stanęło ponad 40 rowerzystów. Trasa wycieczki prowadziła z Nowogardu do Zielonej Kuźni w Płotkowie. Jechaliśmy szlakami pieszymi, drogami utwardzonymi, a częściowo także nieutwardzonymi duktami leśnymi.  Po dojechaniu do Zielonej Kuźni najwytrwalsi pojechali obejrzeć znajdujące się w jej pobliżu zarastające jeziorka ustanowione jako użytek ekologiczny, gdzie była okazja podziwiać rzadkie okazy flory i fauny. Reszta postanowiła odpocząć w gościnnej izbie nowogardzkiego nadleśnictwa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu w serwisie YouTube.

zielona_szprycha zielona_szprycha
Więcej zdjęć ...

EKOFILM 2014 - galeria zdjęć

W piątkowy wieczór, uroczystym wręczeniem nagród w dwóch konkursach filmowych, zakończył się XIII Ogólnopolski i IX Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego Ekofilm 2014. Oficjalnego zamknięcia dokonał Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla, a na scenie pojawiły się reprezentacje placówek oświatowych, które w ramach Ekofilmu organizowały szereg konkursów ekologicznych oraz laureaci dwóch konkursów filmowych "Ekofilm" i "Natura 2000". W pierwszej z nich nagrody wręczył Burmistrz Robert Czapla, a w drugiej Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Michał Kiełsznia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

ekofilm_zakonczenie ekofilm_zakonczenie
Więcej zdjęć ...

EKOFILM 2014 - nagrody rozdane

Przyznane zostały nagrody XIII Ogólnopolskiego i IX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego Ekofilm 2014. W kategorii "Ekofilm" za najlepszy film uznany został "Tuż nad ziemią" Grzegorza Dominiaka, a główną nagrodę w kategorii "Natura 2000" otrzymał "Gorąco i sucho" z serii "Ocalony świat" wyreżyserowany przez Martę Kądzielę.

„Gorąco i sucho" powstał w ramach realizowanego przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych Projektu LIFE+ „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 - promocja najlepszych praktyk", a nagrodę odebrali Marta Kądziela oraz, w imieniu Piotra Adamskiego, dyrektora CKPŚ, jego zastępca Krzysztof Przyborski. Laureaci wspólnie zdecydowali, że nagroda pieniężna, 14 tys. zł, zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji Anny Dymnej Mimo wszystko.

Więcej…

Pszczoły w roli głównej

Wykład o pszczołach, film o pszczołach i prawdziwe pszczoły w ulu – wszystko to zobaczyć można było w czwartek w Nowogardzkim Domu Kultury. Poświęcone pszczołom popołudnie odbyło się w ramach Ekofilmu – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego.

miod miod
Więcej zdjęć ...

Więcej…

EkoBazar zakończony

Zakończył się EkoBazar, ekologiczne targi, które towarzyszyły Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Ekologicznych Ekofilm. W czwartek do „ekobazarowych” wystawców dołączyli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy specjalnie na EkoBazar przygotowali ekologiczne sałatki, kanapki i ciasta oraz wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach, którzy przywieźli do adopcji kilka bezpańskich psiaków. Zapraszamy do galerii zdjęć z EkoBazaru.

ekobazar_czwartek ekobazar_czwartek
Więcej zdjęć ...

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 4

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Partnerzy EKO

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard