Eko od najmłodszych lat

Pokazy filmów konkursowych, interesujące wykłady i spotkania, to tylko część atrakcji, które czekają na najmłodszych uczestników Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Ekologicznych Ekofilm – uczniów gminnych i miejskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych.

eko_szkoly eko_szkoly
Więcej zdjęć ...

Najmłodsi uczestnicy Ekofilmu nie mogą narzekać na brak atrakcji. Ich wiedzę na temat bocianów gminy Nowogard pogłębia Marek Heiser, który specjalnie na potrzeby Ekofilmu przygotował serię wykładów na temat populacji tych ptaków w naszej gminie, a wiedzę na temat obszarów sieci Natura 2000 sprawdzać mogą na specjalnym ekranie plazmowym zainstalowanym w holu domu kultury i na EkoBazarze, gdzie zlokalizowany jest wielki edukacyjny namiot Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zarządzającej siecią.

Na EkoBazarze dzieciaki zapoznają się także z działalnością Lasów Państwowych. Nadleśnictwa Nowogard, Rokita i Kliniska przygotowały interesujące prezentacje między innymi na temat naturalnego wzrostu roślin, walorów florystycznych Nadleśnictwa Nowogard, ochrony przyrody,  ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej oraz walorów przyrodniczych i turystycznych Leśnego Kompleksu Promocyjnego.

Za sprawą Koła Pszczelarzy w Nowogardzie dzieci mają okazję zapoznać się także z pracą pszczelarzy i walorami zdrowotnymi miodu, Ekoland (Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi) prezentuje naturalną i niskoprzetworzoną żywność, a najmłodszych nawet mężczyzn na pewno interesują nowiutkie samochody – hybrydy prezentowane przez firmę Toyota Nowogard. Z ekologicznego bazaru dzieci wychodzą także bogatsze o wiedzę na temat racjonalnej  gospodarki odpadami i prawidłowej segregacji śmieci. Wszystko za sprawą Celowego Związku Gmin R-XXI, który przy swoim stoisku w przyjemny i praktyczny sposób przekazuje wiedzę na ten temat. Na stanowisku są także nowogardzcy policjanci, którzy zapoznają dzieciaki ze swoją pracą, sprzętem i promują wśród nich modę na życie bez uzależnień.

Ekofilm w Nowogardzie potrwa do najbliższego piątku. Tego dnia wręczone zostaną nagrody w konkursach filmowych, które przebiegają w dwóch kategoriach „Ekofilm” i „Natura 2000”. Ostatnim elementem Festiwalu będzie jednak ekorajd „Zielona Szprycha”, który rozpocznie się w sobotę, 24 maja, o godz. 11:00.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Partnerzy EKO

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard