EkoBazar - bądź eko!

Tegoroczny Ekofilm to nie tylko filmy poruszające temat ochrony środowiska i ekologii, ale także warsztaty, prelekcje i EkoBazar - propozycja dla wszystkich, którym nie jest obce propagowanie idei ekologicznych i życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. (EkoBazar - film na YouTube). W czwartek, 22 maja, na EkoBazarze prezentacja i degustacja potraw ekologicznych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie.

eko_bazar eko_bazar
Więcej zdjęć ...

EkoBazar to promocja ekologicznych technologii związanych z recyklingiem oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii,  a także promocja i popularyzacja żywności ekologicznej, naturalnej i niskoprzetworzonej. Celem targów jest także prezentacja instytucji i firm, które za cel obrały sobie usuwanie i łagodzenie szkodliwych efektów współczesnej cywilizacji i prezentowanie możliwości modelowania przestrzeni życiowej zgodnego z  ideami ekologii.

Na miejscu dużo słodkości, można zakupić miody wielokwiatowe od Związku Pszczelarzy w Nowogardzie,  lub coś w innym smaku: wyroby naturalne i niskoprzetworzone od Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „EKOLAND”.

Pyszny czas można na EkoBazarze spędzić także ze swoimi dziećmi. W namiocie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (kampania „Poznaj Swoją Naturę”) czeka wiele zagadek, mini-konkursy oraz leśne malowanie twarzy. Można także zrobić sobie wspólne zdjęcie w rolach elfów - strażników lasu. Po kolorze zielonym, troszeczkę niebieskiego: dzięki nowogardzkiej policji można poczuć się na chwilę stróżem prawa.

Na stanowiskach również Lasy Państwowe. We wtorek, 20 maja mogliśmy z barwnej strony poznać Nadleśnictwo Nowogard, a dziś, 21 maja, na EkoBazarze gościło Nadleśnictwo Rokita. Jutro natomiast możliwość spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Kliniska, którzy przygotowali „Leśne Rozmaitości” oraz wiele innych atrakcji.

Wizyta na EkoBazarze pozwoli także na zgłębienie kwestii segregacji śmieci. Przy stoisku Celowego Związku Gmin R-XII można dowiedzieć się jak robić to poprawnie.

Samochody zanieczyszczają powietrze? Toyota Nowogard pokazuje jak tego uniknąć. U niejednego zauważy się błysk w oku na widok kolektorów słonecznych firmy PiTern

Zapraszamy również do wspomagania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach w ramach akcji „Psu na budę - odBUDuj marzenia”. Odwiedź nas! Plac Szarych Szeregów w godzinach 10-16!

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Partnerzy EKO

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard