Warsztaty pieczenia chleba na zakwasie

Pieczenie chleba na zakwasie nie jest ani trudne, ani pracochłonne – takie wnioski wyciągnęli uczestnicy warsztatów pieczenia chleba na zakwasie, które w środowe popołudnie (21.05.2014) odbyły się w holu Nowogardzkiego Domu Kultury. Warsztaty towarzyszyły Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Ekologicznych Ekofilm.

warsztaty_piecczenia_chleba warsztaty_piecczenia_chleba
Więcej zdjęć ... .

Beata Brodzka, która poprowadziła warsztaty, przekonała uczestników, że bez dużej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, każdy kto ma choć odrobinę chęci, może upiec zdrowy i smaczny chleb na własne potrzeby. Do jego powstania potrzebna jest tylko mąka, woda, sól, trochę sprzętów kuchennych i jedno najważniejsze: dobre chęci

Warsztaty były okazją, aby zobaczyć niemal wszystkie etapy powstawania pięknego bochenka: od przygotowania zakwasu, przez zaczynienie ciasta i jego rośnięcie, aż do gotowego rumianego chlebka. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych przez Beatę Brodzką chlebów. Uczestnicy zajadali się chlebem z czosnkiem, z kminkiem, z orzechami, z żurawiną, dynią i innymi pysznościami, a do domu wrócili wyposażeni w prosty i łatwy przepis na własny chleb domowej produkcji.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Partnerzy EKO

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard