Pszczoły w roli głównej

Wykład o pszczołach, film o pszczołach i prawdziwe pszczoły w ulu – wszystko to zobaczyć można było w czwartek w Nowogardzkim Domu Kultury. Poświęcone pszczołom popołudnie odbyło się w ramach Ekofilmu – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego.

miod miod
Więcej zdjęć ...

Wykład o bioróżnorodności pożytków pszczelich przeprowadził dr Jerzy Samborski z Zakładu Zoologii i Pszczelnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie. Interesującą prezentację na temat roli pszczoły w ekosystemie, dr Samborski oparł nie tylko na badaniach naukowych, ale także praktyce, bo sam jest właścicielem 110 pniowej pasieki i członkiem Miejskiego Koła Pszczelarzy w Szczecinie.

Wykładowi towarzyszyła wystawa podstawowego sprzętu pszczelarskiego. Obejrzeć można było ul z ramkami, odzież pszczelarską i ulik dydaktyczny z żywymi pszczołami. Koło Pszczelarzy w Nowogardzie, które przygotowało wystawę, zadbało także o to, aby każdy mógł spróbować różnych gatunków miodów: od rzepakowego, przez lipowy, po gryczany i wielokwiatowy.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Partnerzy EKO

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard