XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych „Ekofilm” jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. Festiwal odbywa się co dwa lata, został zainicjowany w maju 1989 roku. W 1994 roku nadano mu imię Macieja Łukowskiego, znanego twórcy filmów ekologicznych i przyrodniczych.

EKOFILM nominowany w plebiscycie "Eko-Inspiracja"

Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm" w Nowogardzie znałazł się w gronie produktów, firm oraz instytucji nominowanych do prestiżowego godła „Eko-Inspiracja”.  „Eko-Inspiracja” to jedno z najbardziej cenionych ekologicznych wyróżnień na polskim rynku, które promuje firmy i instytucje zaangażowane w działania na rzecz poszanowania środowiska naturalnego. Laureatów wybierają internauci, liczymy więc na Wasze głosy oddane na nowogardzki festiwal. Głosowanie trwa do 17 lutego. Głosować można na stronie portalu EKORYNEK - TUTAJ>>>

Więcej…

Ekofilmowe działania w SP 1

 Działania w SP 1  Działania w SP 1
Więcej zdjęć ...

 

 

 

Więcej…

Ekofilmowe działania w SP nr 4

W ramach Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiegi "Ekofilm" w Szkole Podstawowej nr 4 w Nowogardzie odbyły się ekologiczne wydarzenia i konkursy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Mt_gallery: Ekofilmowe działania w SP nr 4 w Nowogardzie

Więcej…

„Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

„Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska.

mt_gallery: Zamknięcie Festiwalu Filmów Ekologicznych EKOFILM

Więcej…

Hotel przed NDK: Paleta Relax

W ramach Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” młodzież z zespołu animacji „Hotel” stworzyła ciekawe i nowoczesne meble z palet oraz rzeczy z pozoru niepotrzebnych. Dzięki pomysłowi młodych działaczy, goście i mieszkańcy mogą odetchnąć i odpocząć przed Nowogardzkim Domem Kultury. Prace nad projektem „Paleta Relax” rozpoczęły się dwa tygodnie temu, zachęcamy do podziwiania – oraz wypróbowania – efektów. Serdeczne podziękowana dla osób i firm, które pomogły w stworzeniu projektu, a byli to: Maria Woźniak - „Kwiaciarnia u Marysi”, „Skup Złomu, Surowców Wtórnych i Elektrośmieci J&M” – Justyna Sawicka, PUWIS - Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Dezar”, „Kuźnia Art” – firma Sylwestra Józefiaka.

mt_gallery: Hotel i projekt Paleta Relax

Ekofilmowe tłoczenie oleju

Oleje tłoczone na zimno to topowe produkty ostatnich miesięcy: coraz bardziej popularne, coraz bardziej powszechne. Co decyduje o fenomenie tłoczonych na zimno olejów i czy znajdą one dla siebie miejsce w kuchni, apteczce i łazience? Na te i wiele innych pytań odpowiadała podczas ekofilmowych warsztatów Beata Brodzka. Była także okazja do podejrzenia procesu tłoczenia oleju i degustacji świeżo wytłoczonych olejów z ziaren sezamu, lnu i rzepaku.

mt_gallery:ekofilm_tloczenie_oleju_na_zimno

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 13

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard