Wojtek Smarzowski w Zakładzie Karnym

Dwudziestu trzech osadzonych z nowogardzkiego Zakładu Karnego wzięło udział w spotkaniu z Wojtkiem Smarzowskim, które odbyło się 12 lipca w ramach Festiwalu „Lato z Muzami”. Przed spotkaniem z reżyserem takich filmów jak „Dom zły”, „Wesele”, „Drogówka”, odbyła się projekcja jego najnowszego obrazu „Pod mocnym aniołem”. Udział w spotkaniu wzięli także producent filmu „Pod mocnym aniołem” Jacek Rzehak oraz aktorzy polskiego kina Wojciech Solarz i Sebastian Stankiewicz.

smarzowski_zakład_karny smarzowski_zakład_karny
Więcej zdjęć ...

Esensja.pl podsumowuje "Lato z Muzami"

Przybyłym z zewnątrz obserwatorom zakończonego w niedzielę Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że to impreza adresowana do mieszkańców Nowogardu i tylko do nich. Tak jednak nie jest. To wydarzenie nieodzowne na kulturalnej mapie Polski – czytamy w podsumowaniu „Lata z Muzami” w magazynie esensja.pl. Zapraszamy do lektury tekstu Gabriela Krawczyka [tutaj>>>].

Lato z Muzami - festiwal zakończony

W niedzielę,13 lipca, w Nowogardzie dobiegł końca 18. Festiwal Filmu-Malarstwa-Muzyki "Lato z Muzami". Nagrody wieńczące filmowe wydarzenia otrzymali: Tomasz Cichoń za "Mały palec" startujący w konkursie Filmowa Młoda Polska oraz Wojciech Solarz, którego organizatorzy docenili nagrodą "Robi swoje!". Wydarzeniem dnia był pokaz filmu dokumentalnego Małgorzaty Kozery zatytułowanego "Był bunt" oraz dyskusja po nim.Nieco wcześniej Laur Cisowy za swoje reżyserskie dokonania odebrał Wojtek Smarzowski. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z ostatniego dnia festiwalu.

lzm_zakonczenie lzm_zakonczenie
Więcej zdjęć ... foto: Martyna Kawa

Więcej…

Był Bunt na Lecie z Muzami

Wydarzeniem wieńczącym filmowe prezentacje na festiwalu "Lato z Muzami" był pokaz dokumentu "Był bunt". Ta produkcja przybliża wydarzenia sprzed 25 laty, kiedy to w więzieniach w Czarnem, Goleniowie i właśnie Nowogardzie doszło do buntów więźniów. Na pokazie i spotkaniu z publicznością stawili się twórcy filmu – reżyser Małgorzata Kozera, współscenarzysta Łukasz Bluszcz, kierowniczka produkcji Urszula Sławiec. Nowogard zaszczycili swoją obecnością bohaterowie tamtych wydarzeń i ich bezpośredni świadkowie – generał Jerzy Stańczyk, który negocjował z więźniami i doprowadził do bezkrwawego zakończenia konfliktów w Nowogardzie i Goleniowie oraz Andrzej Szpet z służby więziennej w Goleniowie.

lzm_byl_bunt lzm_byl_bunt
Więcej zdjęć ... foto: Martyna Kawa

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 10

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard