FILMY

13 LIPCA, GODZINA 16:30 | Kino Orzeł

MUSTANG (Francja, Niemcy, Turcja, Katar, 97’)

Reż: Deniz Gamze Erguven. Obsada: Gunes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan

Dramat. Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Jeden z najważniejszych francuskich filmów ostatnich lat, nominacja do Oscara 2016 i wiele nagród na arenie międzynarodowej.

13 LIPCA, GODZINA 18:30 | Kino Orzeł

BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ (Islandia, Dania, Norwegia, Polska, 93’)

barany plakat

Reż: Grimur Hakonarson. Obsada: Sigurdur Sigurjonsson, Theodor Juliusson, Charlotte Boving

Komediodramat. Film rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjonsson) i Kiddi (Theodor Juliusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Ponad wszystko cenią swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu. Jeden z najbardziej nagradzanych europejskich filmów ostatnich lat.

14 LIPCA, GODZINA 16:30 | Kino Orzeł

BROOKLYN (Irlandia, Wielka Brytania, Kanada, 113’)

Reż: John Crowley. Obsada: Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen

Melodramat. "Brooklyn" to wzruszająca historia Eilis Lacey (Saoirse Ronan) - młodej irlandzkiej imigrantki, która w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku jedzie do Nowego Jorku. Porzuca rodzinny dom w nadziei, że w Stanach spełni swój amerykański sen. Początkowo tęskni za ojczyzną, ale kiedy poznaje przystojnego Włocha, zaczyna się oswajać z nowym miejscem. Czy Eilis wybierze starą, czy nową ojczyznę?

14 LIPCA, GODZINA 18:30 | Kino Orzeł

BABY BUMP (Polska, 90’)

Reż: Kuba Czekaj. Obsada: Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach

Komediodramat. Wszyscy czegoś od ciebie chcą, a ty najchętniej stałbyś się niewidzialny. Jesteś na wojnie w domu i w szkole. Regularnie przegrywasz. To co widzisz w lustrze zaczyna cię przerażać. Twój wewnętrzny głos powtarza ci, że jesteś nikim. A poza tym, o co chodzi z tymi dziewczynami? Dlaczego ludzie w ogóle chcą się całować? I jeszcze ta jedna, która czegoś od ciebie chce. Witaj w świecie Mickiego Housa! Jego historia skutecznie przypomni ci, że dorastanie nie jest dla dzieci.

16 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł

MOJE CÓRKI KROWY (Polska, 88’)

Reż. Kinga Dębska. Obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel.

Marta (Agata Kulesza) odniosła sukces w życiu - jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Gabriela Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Małgorzata Niemirska) zmusza je do wspólnego działania.

16 LIPCA, GODZINA 17:30 | Kino Orzeł

NOC WALPURGI (Polska, 75’)

Reż. Marcin Bortkiewicz. Obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński

Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi. 30 kwietnia 1969 roku w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka dwudziestokilkuletni skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Zajączkowską i Marcinem Bortkiewiczem.

17 LIPCA, GODZINA 12:00 | Kino Orzeł

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY (Polska, 112’)

Reż. Janusz Majewski. Obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka

Schyłek lat 50. Do Polski z Anglii wraca Fabian (Maciej Stuhr), emigrant wojenny, jazzman. Przyjeżdża do siostry, Wandy (Sonia Bohosiewicz), do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość. Z miejscowych profesjonalnych muzyków i grupy amatorów kompletuje big-band. Zespół składa się z grupy ekscentryków, których spotkanie rodzi wiele zabawnych sytuacji. Dołączają do nich siostra Fabiana, znana przedwojenna śpiewaczka jazzowa, oraz tajemnicza femme fatale, Modesta (Natalia Rybicka).

17 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł

CZERWONY PAJĄK (Polska, 90’)

Reż. Marcin Koszałka. Obsada: Adam Woronowicz, Filip Pławiak, Julia Kijowska

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa "potrzebę", której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Adamem Woronowiczem.

13 i 14 LIPCA, GODZINA 21:00 | Kino Orzeł

WYBITNA FILMOWA NIESPODZIANKA / FILM NA ŻYCZENIE

Spośród kilku filmowych propozycji, w demokratycznym głosowaniu, publiczność wybierze jeden z wybitnych tytułów zaproponowanych na ten seans.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard