GOŚCIE

GABRIELA MUSKAŁA

SPOTKANIE: 16 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł

Aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka. W 1994 roku ukończyła łódzką Szkołę Filmową. Popularność wśród widzów przyniosła jej rola Ewy w serialu TVP „Londyńczycy”. Za występ w filmie Grega Zglińskiego pod tytułem „Wymyk” została uhonorowana Nagrodą za Drugoplanową Rolę Kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni, w 2011 roku. Rok później Muskała zagrała w pełnometrażowym debiucie Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”, co przyniosło jej Nagrodę za rolę kobiecą podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Gabriela Muskała ma na swoim koncie także główne role w filmach: „Królowa Aniołów”, „Aria Diva” (krótki metraż), „Podróż” (krótki metraż), „Krzysztof” (krótki metraż) oraz w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji francuskojęzycznym filmie „Cała zima bez ognia” w reżyserii Grega Zglińskiego. Aktorka jest też aktywna na deskach teatru (m.in. Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi).

MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA I MARCIN BORTKIEWICZ

SPOTKANIE: 16 LIPCA, GODZINA 17:30 | Kino Orzeł

Małgorzata Zajączkowska urodziła się w Warszawie, absolwentka PWST w Warszawie, niezmiennie ceniona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Debiutowała w Teatrze Narodowym za dyr. Adama Hauszkiewicza. Grała w filmach Barbary Sass, Krzysztofa Zanussiego, Janusza Zaorskiego, Andrzeja Wajdy. W 1981 wyjechała do USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach: Paula Mazursky’ego („Wrogowie, historia miłości”), Woody Allena („Strzały na Broadwayu”), Glenna Jordana („Sara, jasna i wysoka”). Marcin Bortkiewicz to reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg i aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W kinie fabularnym zadebiutował filmem „Noc Walpurgi”, który przyniósł mu wielkie uznanie i miano jednego z najbardziej utalentowanych młodych polskich reżyserów.

 

ADAM WORONOWICZ

SPOTKANIE: 17 LIPCA, GODZINA 14:30 | Kino Orzeł

Adam Woronowicz urodził się 25 grudnia 1973 roku w Białymstoku. Skończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie, grał m.in. w Teatrze Rozmaitości (obecnie znany pod nazwą TR Warszawa) w Warszawie, w Teatrze Powszechnym i Teatrze Polonia w Warszawie. Równolegle grywał w filmach, na przestrzeni lat dorobił się miana jednego z najbardziej zapracowanych polskich aktorów i mistrza filmowego drugiego planu. Zagrał w m.in.: „Chopin. Pragnienie miłości”, „Miłości”, „Rewersie” za rolę w którym otrzymał zresztą pierwszą z dotychczas pięciu nominacji do Orłów. Statuetkę zdobył natomiast za występ w „Chrzcie” Marcina Wrony. Widzowie pamiętają go szczególnie za role księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego oraz Adama Miauczyńskiego w „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego. W ubiegłym roku zagrał w fabularnym debiucie Marcina Koszałki „Czerwony Pająk”.

CEZARY PAZURA

SPOTKANIE: 17 LIPCA, GODZINA 17:00 | Kino Orzeł

WYSTĘP KABARETOWY: 17 LIPCA, GODZINA 21:00 | Scena przy NDK

Cezary Pazura to niezmiennie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, twórca autorskiego kabaretu oraz reżyser. Urodził się w 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zagrał w kilkudziesięciu filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej oraz w wielu serialach. Wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie („Kroll” i „Tato”). Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in.: u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, Marka Koterskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Psy”, „Chłopaki nie płaczą“, „Tato”, „Nic śmiesznego”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Show”, „Skrzydlate świnie”. Kilka lat temu zadebiutował jako reżyser filmem „Weekend”.

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard