Próbujemy się dla Was!

Trwają próby sceniczne przed Latem z Muzami. Zapraszamy wszystkich na wydarzenia, które zaplanowaliśmy. O godzinie 14:00 Spotkanie filmowe z Piotrem Dumałą. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem.

2017-07-14-proby 2017-07-14-proby
Więcej zdjęć ...

Po prologu...

Pokazem filmów DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE oraz KINGSMAN. TAJNE SŁUŻBY zakończyliśmy prolog do Lata z Muzami. W kilku słowach postaram się dokonać posumowania tygodniowych pokazów. Najmniej miejsca poświęcę blokowi dla dzieci, ale nie dlatego, że nie były one ciekawe, tylko dlatego że pokazy trwają jeszcze do niedzieli. Przypominam, że nastąpiła zmiana godzin projekcji! Od dziś ruszamy o godzinie 10:00, a po zakończeniu każdego filmu odbędą się warsztaty z Superbohaterami!

Dalsza część artykułu i galerie na stronie festiwalowej >>>

STARTUJE "LATO Z MUZAMI"

logoPo tygodniu Filmowego Prologu i seansach konkursu Filmowa Młoda Polska jutro 14 lipca rozpoczynają się wydarzenia główne 21. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie. Do naszego miasta, ze swoimi najnowszymi filmowymi propozycjami zawitają między innymi: Andrzej Seweryn, Piotr Dumała, Adam Guziński, Marcin Borchardt. 16 lipca, podczas finałowego dnia festiwalu, swoje prace zaprezentują uczestnicy pleneru malarskiego oraz warsztatów artystycznych ARTeria i Trójstronnej Wymiany Młodzieży Polsko-niemiecko-ukraińskiej. Szczegółowy program festiwalu TUTAJ>>>.

Więcej…

Filmowa Młoda Polska - filmy i rozmowy z jurorami

4. Konkurs Filmowa Młoda Polska rozpoczęty: filmy i rozmowy z jurorami

Widzowie nie zawsze doceniają shorty lub kojarzą ją z niezbyt udanymi, często banalnymi i źle zagranymi amatorskimi filmikami z Internetu. Nic bardziej mylnego.

Współczesna wielkomiejska młodzież, która musi się odnaleźć w chaosie wojny domowej, wróżka, która chce porozmawiać z jednym ze swoich klientów, chłopak, który rozczarowuje się dziewczyną poznaną w sieci i uzdrowiciel, za którego cuda odpowiada sympatyczny bezdomny pies.... To tylko kilka z historii, które trafiły do 4. Konkursu Filmowa Młoda Polska: (po kolei) „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej, „Fusy” Kordiana Kądzieli, „Nic nowego pod słońcem” Damiana Kocura i „Jerry” Romana Przylipiaka.

Więcej…

Włoskie gierki i angielskie szaleństwo

Nadszedł ten moment, kiedy trzeba ogłosić zbliżający się koniec podróży. Nasz express, którym zwiedzamy świat filmu zatrzyma się na przedostatniej stacji. W czwartek zapraszamy wszystkich widzów na komediowy finał prologu LzM. O godzinie 18:00 w Kinie Orzeł zobaczymy komediodramat DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE, a o godzinie 22:00 na Plaży Miejskiej komedię kryminalną KINGSMAN. TAJNE SŁUŻBY.

Czwartkowy przystanek będzie kończył Prolog Lata z Muzami, a ostatnią stacją w naszej podróży będą finałowe pokazy festiwalowe. Nowogardzkie święto filmu, malarstwa i muzyki  rozpoczniemy w piątek o godzinie 10:00 filmowym porankiem dla dzieci i zakończymy w niedzielę ostatnim, spektakularnym pokazem filmu niemego z muzyką na żywo.

Szczegóły programu Festiwal Lato z Muzami prezentujemy w tym miejscu >>>

Poranek z kinem

Kolejny raz dzieci bawiły się wyśmienicie na bajkowym poranku. Przypominamy, że już od piątku odbywać się będą warsztaty z Superbohaterami, którzy codziennie witają naszych najmłodszych gości. (Mat)

2017--dzieci 2017--dzieci
Więcej zdjęć ...

Wyniki Egzaminu

Czy można poukładać przyszłość własnego dziecka wchodzącego w wiek dorosły? O trudnych relacjach rodzinnych i mądrości młodego pokolenia opowiada rumuński film, który został wyświetlony w ramach prologu Lata z Muzami. Egzamin to znakomicie zbudowana historia, która pobudza widza do zastanowienia się nad konsekwencjami podejmowanych decyzji. Dziękujemy publiczności za udział w seansie i zapraszamy na kolejny przystanek filmowej podróży.

Wieczorny pokaz Planety Małp został w ostatniej chwili przeniesiony do Kina Orzeł. Osoby, które zgromadziły się nad jeziorem zostały poproszone o przejście do NDK. (Mat)

2017-07-11-wieczorne-pokazy 2017-07-11-wieczorne-pokazy
Więcej zdjęć ...

Skarby na plaży

kino_na_plazy_10_07_2017 kino_na_plazy_10_07_2017
Więcej zdjęć ...

„Obrońcy skarbów”, wyreżyserowana prze Geroge’a Clooneya opowieść o tym jak Amerykanie postanawiają odzyskać skradzione przez Hitlera dzieła sztuki, zaprezentowana została w poniedziałkowy wieczór w Kinie na Plaży. Na ekranie, podczas seansu z nowogardzkim jeziorem w tle, pokazana została historia wiodących spokojne życie historyków sztuki, kustoszy oraz dyrektorów największych światowych muzeów, którzy w czasie II wojny światowej zostają członkami oddziału mającego za zadanie ratowanie przed zniszczeniem i kradzieżą cennych zabytków kultury europejskiej.

 

Filmowy Express w Rumunii

To już półmetek prologu Lata z Muzami. W programie wtorkowych pokazów zaplanowane zostały dwa wysokich lotów filmy, pierwszy - EGZAMIN pokażemy w Kinie Orzeł o godzinie 18:00, natomiast wieczorem o 22:00 na Plaży Miejskiej wyświetlona zostanie PLANETA MAŁP.

Więcej…

Nowogard szturmem wzięty!

Najważniejszym poniedziałkowym wydarzeniem było przekazanie przez burmistrza Nowogardu, Pana Roberta Czaplę klucza do miasta naszym warsztatowiczom. Barwny korowód w rytmie poloneza dotarł pod drzwi ratusza, gdzie odbyła się główna ceremonia. Jednak nie łatwo było przejąć klucz – warunkiem było wymienienie trzech pozytywnych cech naszego miasta. Ochotniczki z Niemiec przyszły wszystkim z pomocą i okazało się, że w oczach naszych gości Nowogard jest miastem kultury, ma ładną architekturę, a przede wszystkim miłych i gościnnych mieszkańców. Tym sposobem warsztatowicze przejęli władzę nad miastem na najbliższe siedem dni, a w podziękowaniu Włodarzowi zaprezentowali krótki program artystyczny na Placu Wolności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. (MS)

2017-07-09-klucze 2017-07-09-klucze
Więcej zdjęć ...

LOTNE PLAŻOWE KINO

Zapraszamy do oglądania „lotnej” fotorelacji z wczorajszego Kina na Plaży. Zdjęcia wykonał Dariusz Pędziszczak - FreeDron.

lotne-kino lotne-kino
Więcej zdjęć ...

"Ja i mój tata", "Komunia" - wielkie kinowe emocje

spotkanie z anna zamecka spotkanie z anna zamecka
Więcej zdjęć ...

Wielkie kinowe emocje towarzyszyły niedzielnym projekcjom w Prologu „Lata z Muzami”. Na ekranie nie brakowało autentyzmu , wzruszenia i prawdy o ludzkim losie, który twórcy prezentowanych filmów pokazali w zupełnie odmienny sposób. Oba tytuły zasługują jednak na miano wielkiego kina. Pierwszy z nich to „Ja i mój tata” Alka Pietrzaka prezentowany w konkursie Filmowa Młoda Polska, drugi to „Komunia”, oklaskiwany na festiwalach na całym świecie obraz Anny Zameckiej. Autorka „Komunii” przyjechała do Nowogardu, aby opowiedzieć o swoim filmie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmowej relacji ze spotkania z reżyserką.

Więcej…

Komediowy wieczór na plaży

2017-07-09-plaza 2017-07-09-plaza
Więcej zdjęć ...

Ciepły, bezchmurny wieczór sprzyjał niedzielnemu pokazowi filmu na plaży. Licznie zgromadzona widownia miała okazję obejrzeć pierwszą komedię prezentowaną w plenerze. AGENTKA to naszpikowana gagami opowieść o analityczce CIA, która zostaje wysłana „w teren” z zadaniem zapobieżenia globalnej katastrofie.


Dziś na Plaży Miejskiej wyświetlony zostanie dramat wojenny OBROŃCY SKARBÓW, w kolejnych dniach zaprezentujemy klasykę gatunku Sci-Fi PLANETA MAŁP, komedię DRUGI HOTEL MARIGOLD i komedię kryminalną KINGSMAN. TAJNE SŁUŻBY.

Superbohaterka w Kinie Orzeł

Na dzisiejsze seanse dla dzieci zapraszała superbohaterka – Świnka Peppa. Najmłodsi bywalcy naszego kina mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z najsłodszą ze świnek, chętnych było wielu :) Kto będzie jutro? Przyjdźcie do kina na 11:00 i przekonajcie się sami!

2017-07-09-pepa 2017-07-09-pepa
Więcej zdjęć ...

KOMUNIA - wielkie filmowe wydarzenie na "LECIE z MUZAMI"

komunia_lato_z_muzami komunia_lato_z_muzami

"Piękna wrażliwość reżyserska i niezwykła bohaterka czynią z tego skromnego filmu PRAWDZIWY SKARB" - pisze w recenzji Ania Tararska, a zdecydowana większość polskich i zagranicznych krytyków wypowiada się o filmie KOMUNIA w podobnym tonie. MAMY FILMOWE WYDARZENIE RANGI MIĘDZYNARODOWEJ. "Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej to jeden z najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat (m.in. nagroda na Warszawskim Festiwalu Filmowym i tytuł najlepszego dokumentu w ocenie Polskiej Akademii Filmowej). To debiut, ale o dojrzałości filmów największych mistrzów. KOMUNIA na "Lecie z Muzami" pokazana zostanie w niedzielę 9 lipca o godzinie 18:00, a do Nowogardu przyjedzie reżyser ANNA ZAMECKA, by opowiedzieć o swoim filmie i SPOTKAĆ SIĘ Z PUBLICZNOŚCIĄ! Bardzo serdecznie zapraszamy na to filmowe WYDARZENIE.

Więcej…

Spielberg i Hanks na nowogardzkiej plaży

Za nami kolejny seans w plażowym kinie. W sobotni wieczór na wielkim ekranie zaprezentowany został MOST SZPIEGÓW. Można było wygodnie usiąść na kocu i cieszyć się ze znajomymi kinem pod gołym niebem oraz osobiście przekonać się, że wszystko, czego dotkną się Steven Spielberg i Tom Hanks zamienia się w złoto. „Most szpiegów” to kolejny wspólny film Spielberga i Hanksa po równie znakomitych „Szeregowcu Ryanie”, „Złap mnie jeśli potrafisz” i „Terminalu”. Obraz powstał na podstawie scenariusza braci Ethana i Joela Coenów, a za kręcone między innymi we Wrocławiu zdjęcia, odpowiada polski operator filmowy Janusz Kamiński. „Most szpiegów” opowiada historię amerykańskiego prawnika Jamesa Donovana, który podczas tzw. zimnej wojny, zostaje wysłany przez CIA do Berlina Wschodniego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego. Tytułowy most szpiegów to znajdujący się na terenie Berlina most Glienicke. Przeprawa ta na mapach NRD figuruje jako most Jedności, a mieszkańcy RFN nazywali go po prostu „mostem agentów”.

W dzisiejszym plażowym kinie AGENTKA – prześmieszna komedia z Melissą McCarthy w roli głównej. Zapraszamy o godz. 22:00.

 

2017-07-08-k-n-p 2017-07-08-k-n-p
Więcej zdjęć ...

MANCHESTER BY THE SEA zachwyca widzów

W sobotni wieczór widzowie, którzy przybyli do Kina Orzeł mieli okazję obejrzeć MANCHESTER BY THE SEA – znakomitą produkcję w reżyserii i według scenariusza Kennetha Lonergana. Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny Lata z Muzami, jeszcze przed seansem bardzo mocno zwracał uwagę na postać Lee (Casey Affleck). W jego opinii „Manchester By The Sea” to jeden z nielicznych filmów ostatnich lat, opowiadających bez zbędnej przesady i przerysowań o psychice i uczuciach mężczyzny bardzo doświadczonego przez los, który stara się radzić sobie w codziennym życiu. Opinie po seansie były zgodne. Widzowie uznali, że obraz ten słusznie został nagrodzony dwoma Oskarami: za scenariusz i pierwszoplanową rolę męską. Dziś, 9 lipca, w cyklu Najlepsze Filmy Sezonu KOMUNIA. Zapraszamy o godz. 18:00.

2017-07-08-n-f-s 2017-07-08-n-f-s
Więcej zdjęć ...

21. LATO Z MUZAMI - PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Główne wydarzenia 21. festiwalu „Lato z Muzami” odbędą się w dniach 14-16 lipca, ale poprzedzi je kilka dni wcześniej Filmowy Prolog, Konkurs Filmowa Młoda Polska, Plener Malarski oraz warsztaty ARTeria. Całość festiwalowych wydarzeń trwać będzie przez 10 dni w Nowogardzkim Domu Kultury oraz jego okolicach.

Więcej…

3 x Beksińscy na „Lecie z Muzami”

Swoista „moda” na Beksińskich, która w najlepsze trwa w popkulturze od kilku lat, rozpoczęła się za sprawą książki Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”. W tym samym czasie, kiedy pisarka przeczesywała archiwum malarza w Muzeum Historycznym w Sanoku, nad scenariuszem filmu „Ostatnia rodzina” poświęconego Beksińskim pracował Robert Bolesto. Historia Zdzisława zafascynowała także Marcina Borchardta, który poświęcił jej dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” oraz Katarzynę Łęcką, autorkę krótkometrażowej fabuły „Pars Pro Toto”.

Każdy z wymienionych filmów opowiada o innym etapie życia słynnego artysty i jego bliskich. Wszystkie trzy będzie można obejrzeć w ramach 21. edycji Festiwalu „Lato z Muzami”.

Więcej…

ANDRZEJ SEWERYN NA „LECIE Z MUZAMI”

Andrzej Seweryn, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, będzie gościem 21. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Ten wybitny twórca na otwarcie zaprezentuje widzom spektakl „Rozmowy z Szekspirem” oraz spotka się z widzami po seansie filmu „Ostatnia rodzina”.

Więcej…

Laur Cisowy dla Piotra Dumały

Piotr Dumała otrzyma doroczny Laur Cisowy, nagrodę przyznawaną polskim reżyserom za wybitne osiągnięcia zawodowe, na festiwalu „Lato z Muzami”. Wydarzenia główne tegorocznej 21. edycji festiwalu odbędą się w dniach 14-16 lipca, a poprzedzi je tygodniowy Prolog Filmowy (07-13 lipca). Piotra Dumałę będzie można spotkać w Nowogardzie od 14 lipca, kiedy odbędzie się spotkanie towarzyszące seansowi krótkich filmów mistrza, których wyboru dokonał sam laureat. Jeszcze tego samego dnia, podczas otwarcia festiwalu, Piotr Dumała otrzyma honorowy „Laur Cisowy”. Dzień później publiczność będzie mogła obejrzeć fantastyczny „Ederly”, po którym także odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Więcej…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard