NAJLEPSZE FILMY SEZONU

7 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
AQUARIUS (Brazylia, 2 godz. 22 min.)
Reż: Kleber Mendonça Filho, obsada: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos

65-letnia wdowa Clara jest emerytowanym krytykiem muzycznym. Jako ostatnia zamieszkuje zbudowaną w 1940 roku rezydencję Aquarius. Przysięgła opuścić to miejsce dopiero po swojej śmierci. Rozpoczyna więc walkę ze spółką, która ma inne plany zagospodarowania tego terenu. Działania te pozwalają Clarze odpocząć od codziennej rutyny i tęsknoty za bliskimi.


manchester by the sea 20162199

8 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
MANCHESTER BY THE SEA (USA, 2 godz. 15 min.)
Reż: Kenneth Lonergan, obsada: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler

Po śmierci Joe'go, starszego brata, Lee Chandler, zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem, wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.


dobrze się kłamie
9 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE (Włochy, 1 godz. 37 min.)
Reż: Paolo Genovese, obsada: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...


klent
10 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
KLIENT (Iran / Francja, 2 godz. 5 min.)
Reż: Asghar Farhadi, obsada: Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini, Babak Karimi

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.


egzamin 11 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
EGZAMIN (Rumunia, Francja, Belgia, 2 godz. 8 min.)
Reż: Cristian Mungiu, obsada: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Lia Bugnar

Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.


mezczyzna imieniem ove12 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE (Szwecja, 1 godz. 56 min.)
Reż: Hannes Holm, obsada: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...


komunia13 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł
KOMUNIA (Polska, 1 godz. 13 min.)
Reż: Anna Zamecka

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard