21. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”

Główne wydarzenia 21. festiwalu „Lato z Muzami” odbędą się w dniach 14-16 lipca, ale poprzedzi je kilka dni wcześniej Filmowy Prolog, konkurs Filmowa Młoda Polska, Plener malarski oraz warsztaty ARTeria. Całość festiwalowych wydarzeń trwać będzie przez 10 dni w Nowogardzkim Domu Kultury oraz jego okolicach.

Główne wydarzenia 21. festiwalu „Lato z Muzami” odbędą się w dniach 14-16 lipca, ale poprzedzi je kilka dni wcześniej Filmowy Prolog, konkurs Filmowa Młoda Polska, Plener malarski oraz warsztaty ARTeria. Całość festiwalowych wydarzeń trwać będzie przez 10 dni w Nowogardzkim Domu Kultury oraz jego okolicach.

Wśród gości, którzy odwiedzą „Lato z Muzami” by zaprezentować swoje filmowe i artystyczne dokonania będą między innymi: Andrzej Seweryn, Piotr Dumała, Anna Zamecka, Adam Guziński i Marcin Borchardt. Muzycznie na festiwalu pojawią się m.in. Justyna Sawicka, zespoły Curcuma i Jafia, będą goście z Estonii i Ukrainy. Odbędzie się kolejna edycja Pleneru malarskiego, a młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach ARTeria. Szeroki program atrakcji przygotowano dla najmłodszych, a animować te działania będzie Liga Superbohaterów. Gwiazdą kabaretu będzie w tym roku formacja Łowcy.B, która do Nowogardu przyjedzie ze swoim najnowszym programem.

Wśród filmowych wydarzeń na szczególną uwagę zasługują, prezentowane w regionie po raz pierwszy, „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego oraz najlepszy polski film 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego „Najbrzydszy samochód świata”. Kino dokumentalne będzie w tym roku miało silną reprezentację na „Lecie z Muzami”. Z publicznością po seansach filmów „Komunia” oraz „Beksińscy. Album wideofoniczny” spotkają się ich autorzy, a po projekcji głośnego „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” odbędzie się specjalne spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Kino fabularne na festiwalu to także kilka propozycji z udziałem Andrzeja Seweryna, w tym „Różyczka” i „Ostatnia rodzina”, która będzie okazją do osobistego spotkania z wybitnym aktorem. Andrzej Seweryn zainauguruje festiwal spektaklem „Rozmowy z Szekspirem”, spotka się też z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Gościem specjalnym i laureatem honorowego Lauru Cisowego jest w tym roku Piotr Dumała, który dwukrotnie spotka się z publicznością festiwalową – po seansie swoich krótkich filmów oraz po prezentacji rewelacyjnego „Ederly”. W sumie filmowych prezentacji będzie na festiwalu blisko 70. Zdecydowana większość filmów pokazywana będzie w Nowogardzie po raz pierwszy, i zapewne jedyny, co jest szczególną okazją dla publiczności, by poznać aktualne trendy panujące w polskim i światowym kinie.

Wśród wydarzeń festiwalu „Lato z Muzami” jest także prezentacja klasycznego filmu Charliego Chaplina „Dzisiejsze czasy”, z premierową muzyką wykonywaną na żywo przez zespół Tomasza Lewandowskiego. Odbędzie się czwarta już edycja konkursu Filmowa Młoda Polska, prezentującego najnowsze fabularne dokonania młodych polskich twórców. W cyklu „Lato z Folklorem” pojawią się zespoły Tanzte Valnaja Grupa Keerulind z Estonii oraz Glados z Ukrainy. Na festiwalu będzie można oglądać prace Bruno Wioski, który do Nowogardu zawita z wystawą „Dwoistość”. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących: w mieście pojawi się między innymi parada motocyklowa a swoimi umiejętnościami podczas finałowego wieczoru pochwalą się uczestnicy warsztatów ARTeria.

Organizatorami 21. LATA Z MUZAMI są: Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu Robert Czapla.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Partnerzy wydarzenia to: Uniwersytet Szczeciński / Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy w Kulicach, Celowy Związek Gmin R-XXI, Bank Pekao SA oddział Nowogard, Klub Tańca Sportowego Flesz, Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci.

Sponsorzy festiwalu to: Bank Spółdzielczy oddział Nowogard, Dealer BMW Bońkowscy, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Pro Bud S.C., Warta S.A., PUWIS Nowogard, Get In Bank oddział Nowogard, Fabryka Okien i Drzwi „Okno”, Firma Usługowa JF, Firma Usługowo Handlowa Adam Fedeńczak, Hurtownia Budowlano-Chemiczna Bogito, Firma Usługowo-Handlowa Bartek-Domet, Hotel Restauracja „Przystań”, Pizzeria Neptun, Restauracja Okrąglak, Hurtownia Chemii Budowlanej i Gospodarczej Demgrad II, Hurtownia Artykułów Biurowych Pier, Drogeria Jasmin, Piekarnia Pędziszczak.

Patroni medialni festiwalu to: Miesięcznik Kino, Gazeta Wyborcza, Co jest grane 24, Wiadomości Samorządowe, Dziennik Nowogardzki, TVP Szczecin, Radio Szczecin, Wyborcza.pl, Infoludek.pl, wnowogardzie.pl.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALU JEST BEZPŁATNY.

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard