Koncerty

lona weberŁONA/WEBBER
Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty "Koniec żartów" – oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records, znanej z wydawania ambitnej odmiany hiphopu. Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy. Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości: poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), , aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów.

Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza ponad 300 koncertami w Polsce, duet odwiedził m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Słowację czy Niemcy, wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. W tym roku także występowali na wielu największych festiwalach w naszym kraju Heineken Opener, Off Festival, Hip Hop Kemp, Męskie Granie. Warto zwrócić uwagę również na koncertowy projekt Łona & The Pimps, w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach. Brzmienie "żywych" instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas).

Twórczość Łony i Webbera zdobywa uznanie najróżniejszych środowisk, czego dowód stanowią liczne nominacje i nagrody. Szczecinianie zostali wyróżnieni między innymi tytułem Artystów Roku przez portal Popkiller i magazyn Aktivist, zaś ich zeszłoroczna płyta uplasowała się na wysokich miejscach w rankingach najlepszych wydawnictw, prowadzonych przez Politykę, Przekrój i Gazetę Wyborczą. Artyści zostali zaproszeni przez szczeciński Teatr Polski do współpracy przy inscenizacji "Balu manekinów" Brunona Jasieńskiego – Łona napisał teksty piosenek a Webber zajął się oprawą muzyczną tego spektaklu.


 

AlepakALEPAK
Alepak to zespół młodych ludzi, którzy grają muzykę folkową. W obecnym składzie są od grudnia 2009. Melodyka i rytmika pieśni ludowych stała się dla nich inspiracją do aranżacji różnych utworów. Wykonują polskie melodie ludowe z różnych regionów kraju łącząc tradycyjne podejście do melodii ludowych z nowoczesnymi aranżacjami i brzmieniami. W ich muzyce pobrzmiewają odwołania do muzyki klasycznej, która jest im szczególnie bliska. Alepak z powodzeniem wystąpił w piątej edycji popularnego programu TV Polsat „Must Be The Music. Tylko muzyka". Koncertem w Nowogardzie zespół chce podziękować wszystkim, którzy głosowali na nich podczas występów w „Must Be The Music".

 


 

crescendoCRESCENDO
Zespół Crescendo preferuje piosenkę poetycką, w której brzmienia są liryczne i trochę wyciszone. Nastrojowe głosy wokalistów znakomicie komponują się z instrumentami, wśród których znajdują się i fortepian, i skrzypce, ale też akordeon, trąbka i gitara.

 


 

bossa koncert editedBOSSA NA BOCA
Wizytówką Bossa Na Boca są gorące sambowe rytmy i liryczne bossa novy. Zróżnicowany charakter utworów, od szybkich i żywiołowych po melancholijne, liryczne ballady sprawia, że ich odbiór dostarcza wiele przyjemności nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

 


 

kalasznikofKABARET KAŁASZNIKOF
Świetne teksty, silne osobowości, młodzieńczy zapał i fantazja oraz ciekawa, ubrana w klasyczne kabaretowe ramy, formuła prezentowanego programu sprawiają, że Kałasznikof szybko zdobywa serca widzów i znajduje uznanie jurorów kolejnych festiwali. Kałasznikof gwarantuje dobrą zabawę - ktoś kiedyś powiedział, że naprawdę strzelają żartami - nie mylił się!

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Goście Lata z Muzami

{nomultithumb}

JERZY DOMARADZKI
Reżyser filmowy i scenarzysta, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (1970) oraz Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1974). Zadebiutował w 1975 filmem dokumentalnym „Tramwajem przez San Francisco”. W następnych latach realizował dokumenty, m.in. „Andrzej Wajda”, widowiska i seriale telewizyjne oraz filmy fabularne. W latach 1994-96 był prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1989 przebywa w Australii, gdzie zrealizował, m.in. „Struck By Lightning” (1990) i „Historię Liliany” (1995).

 

ewa skibinskaEWA SKIBIŃSKA
Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na kinowym ekranie debiutowała niewielką rolą w melodramacie Romana Załuskiego pt. „Głód serca" (1986) u boku Ewy Kasprzyk. Uznanie krytyki i publiczności zdobyła rolami w takich filmach, jak: „Wszystko, co najważniejsze..." (1992) Roberta Glińskiego, „Tydzień z życia mężczyzny" (1999) Jerzego Stuhra, „Matka Teresa od kotów" za rolę w którym otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka oraz „Z miłości" Anny Jadowskiej. Popularność przyniosła jej także rola w operze mydlanej TVP 2 pt. „Na dobre i na złe" oraz operze mydlanej Polsatu pt. „Pierwsza miłość".

 

leszek dawidLESZEK DAWID
Polski reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. W 2004 roku otrzymał nominację do Paszportu Polityki za etiudę filmową „Bar na Viktorii". Jest też autorem wielokrotnie nagradzanego „Ki" oraz głośnego „Jesteś Bogiem", za który otrzymał miedzy innymi nagrodę za debiut reżyserski lub drugi film oraz nagrodę dziennikarzy na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

wojciech mecwaldowski

WOJCIECH MECWALDOWSKI
Aktor, absolwent PWST we Wrocławiu. Zadebiutował w trakcie studiów w „Azylu" wg Gorkiego w reż. Krystiana Lupy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2002 roku w „Dniu świra" Marka Koterskiego. Wystąpił min. w "Bezmiarze sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego, „Lejdis" i „Testosteron" Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, „Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, „Kto nigdy nie żył" Andrzeja Seweryna, „Kochaj i tańcz", „Hans Kloss - stawka większa niż śmierć" Patryka Vegi, „Jak się pozbyć celulitu" Andrzeja Saramonowicza, „Wojnie żeńsko męskiej" Łukasza Palkowskiego, „Alei gówniarzy" Piotra Szczepańskiego, „Bitwie pod Wiedniem" R. Martinelliego czy „Rzeźni nr.1" Dominika Matwiejczyka. Znany jest również z ról w takich serialach jak „39.5", „Pitbull", „Trzeci oficer", „Usta Usta" czy eksperymentalnej „Stacji" Y. Bogajewicza i „Czatersów" B. Koxa.

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard