{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Goście Lata z Muzami

{nomultithumb}

JERZY DOMARADZKI
Reżyser filmowy i scenarzysta, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (1970) oraz Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1974). Zadebiutował w 1975 filmem dokumentalnym „Tramwajem przez San Francisco”. W następnych latach realizował dokumenty, m.in. „Andrzej Wajda”, widowiska i seriale telewizyjne oraz filmy fabularne. W latach 1994-96 był prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1989 przebywa w Australii, gdzie zrealizował, m.in. „Struck By Lightning” (1990) i „Historię Liliany” (1995).

 

ewa skibinskaEWA SKIBIŃSKA
Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na kinowym ekranie debiutowała niewielką rolą w melodramacie Romana Załuskiego pt. „Głód serca" (1986) u boku Ewy Kasprzyk. Uznanie krytyki i publiczności zdobyła rolami w takich filmach, jak: „Wszystko, co najważniejsze..." (1992) Roberta Glińskiego, „Tydzień z życia mężczyzny" (1999) Jerzego Stuhra, „Matka Teresa od kotów" za rolę w którym otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka oraz „Z miłości" Anny Jadowskiej. Popularność przyniosła jej także rola w operze mydlanej TVP 2 pt. „Na dobre i na złe" oraz operze mydlanej Polsatu pt. „Pierwsza miłość".

 

leszek dawidLESZEK DAWID
Polski reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. W 2004 roku otrzymał nominację do Paszportu Polityki za etiudę filmową „Bar na Viktorii". Jest też autorem wielokrotnie nagradzanego „Ki" oraz głośnego „Jesteś Bogiem", za który otrzymał miedzy innymi nagrodę za debiut reżyserski lub drugi film oraz nagrodę dziennikarzy na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

wojciech mecwaldowski

WOJCIECH MECWALDOWSKI
Aktor, absolwent PWST we Wrocławiu. Zadebiutował w trakcie studiów w „Azylu" wg Gorkiego w reż. Krystiana Lupy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2002 roku w „Dniu świra" Marka Koterskiego. Wystąpił min. w "Bezmiarze sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego, „Lejdis" i „Testosteron" Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, „Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, „Kto nigdy nie żył" Andrzeja Seweryna, „Kochaj i tańcz", „Hans Kloss - stawka większa niż śmierć" Patryka Vegi, „Jak się pozbyć celulitu" Andrzeja Saramonowicza, „Wojnie żeńsko męskiej" Łukasza Palkowskiego, „Alei gówniarzy" Piotra Szczepańskiego, „Bitwie pod Wiedniem" R. Martinelliego czy „Rzeźni nr.1" Dominika Matwiejczyka. Znany jest również z ról w takich serialach jak „39.5", „Pitbull", „Trzeci oficer", „Usta Usta" czy eksperymentalnej „Stacji" Y. Bogajewicza i „Czatersów" B. Koxa.

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard