Goście Festiwalu

Dorota Kędzierzawska
Jedna z najbardziej oryginalnych i utalentowanych reżyserek w historii polskiej kinematografii, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród na różnych festiwalach, zarówno światowych jak i ogólnopolskich (MFF Triest, MFF Cannes, International Female Film Festival, MFF Soczi, Gdynia, Łagów, Tarnów). Niemal każdy jej film staje się artystycznym wydarzeniem. Autorka tak znakomitych obrazów jak „Jestem", „Pora umierać", „Wrony", „Nic", „Jutro będzie lepiej", „Diabły, Diabły". Pomagała, Jadwidze Kędzierzawskiej (swojej matce) przy realizacji słynnego filmu „Rozalka Olaboga", dziś należącego już do kanonu kina dziecięcego i młodzieżowego.

Artur Reinhart
Operator i producent filmowy urodzony w 1965 roku w Kluczborku. Absolwent łódzkiej szkoły filmowej. Jego pierwszą samodzielną pracą operatorską był film dokumentalny Pawła Łozińskiego „Miejsce urodzenia" (1992). Pierwszą pracą fabularną zaś „Pora na czarownice" (1993) w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Bardzo często współpracuje z Dorotą Kędzierzawską. Jest laureatem wielu nagród za zdjęcia. W 1994 roku otrzymał Złotą Żabę na festiwalu Camerimage za zdjęcia do filmu „Wrony". Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dwukrotnie otrzymał nagrodę za zdjęcia: w 1998 roku za film „Nic", a w 2005 roku za film „Jestem". Za ten film otrzymał również Orła – Polską Nagrodę Filmową. W swoim dorobku ma również zdjęcia do „Tristana i Izoldy" w reżyserii Kevina Reynoldsa, „Wenecji" Jana Jakuba Kolskiego oraz „Pora umierać" i „Jutro będzie lepiej" Doroty Kędzierzawskiej.

Krzysztof Czeczot
Aktor i dramaturg, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi (2002). W 2004 współpracował z Piwnicą przy Krypcie w Szczecinie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie (2005) oraz Boattheatre w Kopenhadze (2006). Autor kilku dramatów, m.in. „Bajzlu" (inscenizacja w Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie oraz w Teatrze Tv (pod tytułem "Bezład") i „Cyrku 76" (inscenizacja w Teatrze Współczesnym w Szczecinie). Na ekranie zadebiutował w 2000 roku. Zagrał w takich filmach, jak: „Głośniej od bomb", „Oda do radości", „Drzazgi", „Zero", Dom zły", „80 milionów".

Wojciech Brzeziński
Aktor. W roku 1999 występował w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie, w latach 1999-2008 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Od roku 2008 aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Zagrał w filmach „0_1_0", „80 milionów" i serialach „Brzydula", „Ekipa", „Chichot losu", „Czas Honoru".

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard