Wydarzenia

Kabaret Szarpanina
Kabaret istnieje od grudnia 2007 roku. Na swoim koncie mają 4 autorskie programy: „Wyspa", „Krajm Storys", „Pierepałki" oraz „Wigry 3, czyli składak też program". Są autorami scenariuszy kilku kabaretonów i koncertów tematycznych, pisują też skecze radiowe w ramach współpracy z Polskim Radiem Szczecin. Wyprodukowali serię krótkich filmów satyrycznych prezentowanych w „Kabaretowym Klubie Dwójki" - TVP2 oraz w internecie. Dynamiczny program okraszony porywającą grą aktorską i oprawą muzyczną to cechy, jakimi Szarpaninę określają widzowie, jurorzy i jakimi Szarpanina określa się sama. Szarpanina to również główny animator życia kabaretowego Szczecina i okolic. Kabaret jest organizatorem największego festiwalu kabaretowego w regionie - Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK, regularnie organizuje kabaretony, spotkania i warsztaty kabaretowe dla młodzieży.

Koncert „Moje inspiracje"
Koncert piosenek filmowych w wykonaniu Wojciecha Brzezińskiego.

Koncert „Tam za mgłą"
Koncert w wykonaniu wokalistów estrady młodzieży i dorosłych Nowogardzkiego Domu Kultury. Akompaniuje zespół AK-Kameleon 2.

Monodram „Moskwa Pietuszki"
Wizja teatralna poematu Wieniedikta Jerofiejewa w wykonaniu Jacka Zawadzkiego. Jedno z najważniejszych widowisk wyreżyserowanych przez Zygmunta Duczyńskiego pokazywane było w języku polskim i angielskim na najważniejszych festiwalach oraz ośrodkach sztuki w Polsce, a także w Moskwie, Berlinie, Amsterdamie, Londynie, Edynburgu, Los Angeles, San Francisco, wszędzie spotykając się ze znakomitymi recenzjami i entuzjastycznym odbiorem.

Słuchowisko audiowizualne „Jeszcze się spotkamy młodsi"
Słuchowisko Krzysztofa Czeczota poruszające temat relacji między ojcem i synem. W rolach głównych: Marian Dziędziel i Robert Więckiewicz oraz Małgorzata Socha, Maria Maj, Maja Hirsch, Wojciech Brzeziński, Grzegorz Falkowski i in. Muzykę skomponował Stanisław Soyka.

Spektakl „Wykop"
Teatr Baraban z Zakładu Karnego w Nowogardzie prezentuje sztukę pt.: „Wykop" w reżyserii Violiny Janiszewskiej, której scenariusz oparto na tekstach Franka Farrelly'ego i Jeffa Brandsma z książki „Terapia prowokatywna" oraz Andrzeja Stasiuka z książki „Mury Hebronu".

Spektakl "Czerwony Kapturek w zaczarowanym lesie" – spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy twórczej Krata EON.

Wystawa prac: "Strachy Polne i pejzaż Floriana Kohuta - wiatrem malowane"
Florian Kohut to artysta, malarz i członek Związku Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem plenerowym (olej, pastel, akwarela, grafika). Głównym tematem jego twórczości od ponad 40 lat są strachy polne. W 1991 roku zakłada galerię autorską "Pod Strachem Polnym" w rodzinnej Rudzicy. Organizuje również oryginalne "Święto Stracha Polnego", które przyciągają do Rudzicy tłumy wielbicieli jego talentu podziwiających korowody strachów, liczne występy artystyczne i imprezy plenerowe, a nade wszystko twórczość z wszechobecnymi strachami.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard