Zespoły

bezjahzghBezjahzgh
Zespół powstał w marcu 2006r. w Trzciance. Muzyczną bazą formacji jest reggae ale 10-osobowy (a czasami i większy) skład sprawia, że każdy przemyca do niej swoje fascynacje. W muzyce można odnaleźć elementy ska, punk, funky ale także ju-ju i inne etniczne klimaty. Zespół posiada bardzo szerokie instrumentarium, w tym, także wykonywane własnoręcznie przez jednego z muzyków klarnety, flety nosowe, bębny i różne przeszkadzajki. Bardzo energetyczne i żywiołowe koncerty stają się ich znakiem rozpoznawczym.

 

sambalSambal
Ośmiu muzyków ze Szczecina, którzy samby uczyli się u najlepszych, w miejscu, w którym samba jest religią - w stolicy najgorętszego karnawału na świecie, w Rio de Janeiro. Są zresztą jedynym zespołem w Polsce, który w całości wyjechał do Brazylii, by sercem, umysłem i wszystkimi zmysłami dotknąć tych korzeni, życia i rytmów. Oprawę wizualną zespołu stanowią kolorowe stroje oraz oryginalne instrumenty brazylijskie, takie jak surdo, repinique, chocalcho, cuica i wiele innych. Ich zaletą jest duża głośność i mobilność. Są pionierami w propagowaniu i rozwoju samby batucady i samby de enredo. Organizują liczne warsztaty muzyczne. Dzięki ich pracy powstał zespół Bloco Pomerania, jak dotąd największa grupa samby w Polsce, która liczy 70 osób z całego kraju. Jako jedyni w Polsce grają sambę de enredo, tradycyjne piosenki szkół samby z Rio de Janeiro.

 

last rideThe Last Ride
The Last Ride to dawka solidnego rocka charakteryzującego się dużą melodyjnością. Zespół powstał w Szczecinie w wyniku połączenia wizji wokalistki Agaty Sobocińskiej i gitarzysty Tomasza Biniek. Zespół koncertuje od 2010 roku. Ma na swoim koncie liczne koncerty plenerowe na dużych i mniejszych scenach. Miał przyjemność supportowania gwiazd takich jak: Perfect, Acid Drinkers, Kasia Kowalska, Paweł Kukiz i Golden Life.takayoTakayo
Takayo jest zespołem z Lipska, który na najwyższym poziomie, w szczególny sposób, łączy elementy rocka i muzyki popularnej w gatunek muzyczny gwarantujący niezapomniane doznania. Obok wielu własnych utworów, wykonują przez siebie aranżowane covery takich gwiazd jak: Gipsy-Kings, Rednex, Matt Bianco, Queen i Eric Clapton.
Koncertowali w Grecji, Korei, Francji, Rosji, Szwecji, a także w Polsce.

Green Tea
Green Tea to esencja tego co w muzyce lat 70. i 80. najmilsze dla ucha. Zaparzona gorącymi rytmami perkusji i basu czy zmrożona dźwiękami gitary i klawiszy muzyka tej grupy cieszy słuchaczy niezależnie od pogody za oknem. Akustyczne przeróbki utworów sprzed 30 lat często zaskakują tak jak kolejny łyk dobrej zielonej herbaty. Poznaj na nowo utwory takich zespołów jak Eurythmics czy Bananarama w innej niż do tej pory odsłonie.

Kapela irlandzka "From Pyritz"
Kapela powstała w 2004r. w Pyrzyckim Domu Kultury i pod jego egidą działa do dnia dzisiejszego. W swoim repertuarze ma brawurowe reele szkockie i irlandzkie, jigi, hornpipy a także tradycyjne piosenki irlandzkie.
Kapela występowała na wielu imprezach okolicznościowych na terenie województwa jak i poza jego granicami m.in. w Korbach (Niemcy) i w Brukseli podczas Międzynarodowego Święta Folkloru. Zespół w kraju koncertował m.in. w Barlinku, Bukowinie Tatrzańskiej, Wolinie i Kostrzynie nad Odrą.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard