Plener Malarski to integralna część Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. To spotkania artystów skoncentrowanych na rozwoju własnych umiejętności, wymianie doświadczeń i dialogu w obrębie sztuki i jej symboliki. Trwający od 1996 roku dialog artystyczny potwierdza, że nie sposób oprzeć się pięknym zakątkom Nowogardu i panującej w mieście atmosferze. Motto towarzyszące każdej z kolejnych edycji pleneru ma zwracać uwagę na miejsca urokliwe, inspirujące i wyzwalające w twórcach pomysły.

Wspomnienia z Pleneru Malarskiego 2015

 Plener Malarski 2015  Plener Malarski 2015
Więcej zdjęć ... foto: uczestnicy Pleneru Malarskiego 2015

7X7 Adam Olejniczak

17 lipca 2015r. podczas uroczystego otwarcia Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" odbędzie się wernisaż wystawy "7X7 Frafmenty osobiste" Adama Olejniczaka. Fragmenty osobiste to opowieść o fascynacji materiałem, strukturą, fakturą, kolorem i formą. Fascynacja wynika z bardzo emocjonalnej natury artysty i jest związana z nurtem filozofii egzystencjalnej. Wystawa to część warsztatu permanentnego uprawianego przez artystę.

Więcej…

Intymność drzwi

 
 
 
Kiedy stoimy przed drzwiami możemy wejść do świata, którego nie znamy.
Jest taki naturalny zwyczaj, że w drzwi dyskretnie się puka; pojawia się wówczas pierwsza emocja - oczekiwanie na odsłuch.
Jest to nasze intymne spotkanie z drzwiami.
Drzwi to forma prostokąta i narzędzie funkcjonalne, dzięki któremu wchodzimy albo wychodzimy. Są po prostu przedmiotem swojego przeznaczenia.

Więcej…

Plener Malarski 2015

Uczestnicy Pleneru Malarskiego

Adam Olejniczak Urodził się w 1967 r. w Szczecinie. Dyplom uzyskał w 1993 r. w pracowni prof. Wojciecha Mullera na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu. W 2003 roku, pod kierunkiem prof. Wojciecha Mullera, uzyskał stopień doktora sztuki na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w ASP w Poznaniu. Od 2004 r. jest wykładowcą Instytutu Humanistycznego PWSZ w Głogowie i kierunku Grafika SWSPiZ w Łodzi. Zajmuje się edukacją artystyczną, warsztatami artystycznymi, grafiką warsztatową, ceramiką, obiektem artystycznym. Zorganizował 20 wystaw indywidualnych m.in. w Barcelonie, Łodzi, Zielonej Górze, Głogowie, Warszawie, Poznaniu, Stockholmie, Koninie, Jeleniej Górze, Zbąszynie, Paryżu. Brał udział w 19 wystawach zbiorowych.

Fragmenty Osobiste to opowieść o fascynacji materiałem strukturą, fakturą, kolorem i formą. Fascynacja wynika z bardzo emocjonalnej natury artysty, nurtem filozofii egzystencjalnej. Wystawa jest częścią warsztatu permanentnego uprawianego przez artystę.

Więcej…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard