DETLEV WEIGAND

Urodził się w Kolonii. Mieszka i pracuje w Kolonii oraz w Engelskirchen.

Zajmuje się fotografią, instalacjami artystycznymi, tworzy obiekty przestrzenne, maluje i zajmuje się performance'em dźwiękowym.

Tematyką jego twórczości jest Eros, przemijanie i odwieczne poszukiwanie sensu i nonsensu ludzkiej egzystencji wyrażonej w głównej mierze w technice fotografii.

Forma czy technika nie są w jego pracach decydującymi, ale treść. Czasem jest to ostry cynizm, czasem melancholia częściowo z podtekstem humorystycznym.

Do większych dzieł Deteva Weiganda należą: B-Movies: Pictures from the inside.

Więcej…

ULRIKE REUTLINGER

Urodzona w Kirberg koło Limburga nad Lahnem. W latach 1972 – 1978 studia na kierunkach Romanistyka i Angielski.

W latach 1981 – 1990 grała w orkiestrze Breitschistin w Hagen i Coburgu / Górna Frankonia.

W latach 1996 – 1999 studiowała japońskie techniki w tuszu Zen u Naomi Okomoto, Inzighofen.

Od 1987 stosuje różne techniki pod kierunkiem Paula Klemensa, R. Ulbrichta, Roberta Reitera.

Od 1998 roku bierze udział w różnych wystawach Grupy Coburg. Od 2003 Wystawy w Gelerie Malzaus w Plauen/Vogtland.

Więcej…

SYLWIA GODOWSKA

Urodzona w Sławnie. Skończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku Wystawiennictwo.

Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom magisterski w Pracowni Ilustracji u prof. Grzegorza Marszałka w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie (2001).

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, ilustracją malarską i plakatem. W 2006 stypendystka Urzędu Marszałkowskiego.

Ważniejsze wystawy: Marianowska Droga Krzyżowa (Marianowo) 2009, XII Muz (Szczecin) 2006, Galeria Zadra (Warszawa) 2009, Galeria Mała (Szczecin) 2011 Klub Delta (Szczecin) 2012.

Więcej…

MARIOLA MARIA HORNUNG

Urodzona w 1954 roku we Wroclawiu.

Studia: Europäischen Kunstakademie Trier, Alanus Hochschule, Alfter.

Wystawy grupowe między innymi w Bonn, Berlinie, Hamburgu, Hannoverze, Bremen, Dreźnie oraz Lipsku. Pięć wystaw indywidualnych w Bonn.

Obrazy znajdują się u prywatnych zleceniodawców w Polsce, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i Ameryce. Czlonek GEDOK, Frauenmuseum Bonn, Ars Porta International.

Fascynuje ją natura i ludzkie ciało, które są dla niej inspiracją do pejzazu, aktu i portretu.

Więcej…

MANUELE KLEIN

Założyła „Białą Galerię" w Bonn. Studia artystyczne na IGBK – Bochum / kierunek malarstwo i grafika. Dyplom mistrzowski u Professora Dr. Qi Yang.

Współzałożycielka Domu Artysty K44 w Kürten.

Wymiany artystyczne: Chiny – Niemcy pod egidą Wolfganga Bosbacha, MdB. Twórczyni Projektu „Mea Donna i „OBERSTAATSKÜNSTLER“ z Detlevem Weiganden.

Wystawy: „artist in residenz“, Odonien, Köln Piękne widoki, Sztuka w Rzece, KunstForumEifel, ALL OVER THE WORLD, Kolektywne rozmyślania, Collective Memory 1.Mai 2016 MEADONNA; MEADONNA RELOADED; „FLUXUS 50„; 1. Niemiecko-Izraelski Projekt artystyczny. "Kreatywna Energia", Ministerium für Bundesangelegenheiten, Europa und Medien,Frankreich - Deutschland; Art Expo - Frankreich; Fundacja Elektrowni Rybnik Polska; Niżny Nowograd, Rosja; Sponsorowany Projekt Artystyczny Kulturforum w Overath; "Miasto-Art“ AdK; 950 Lat Miasta Overath; Rösrath jakor Galerie; art'pu:l, Targi sztuki Nowoczesnej; Projekt 68elf68jedenaście – Ludzkie wnętrza z Okazji Fotokino.

Więcej…

MAŁGORZATA BUCA

Urodzona roku w Drawsku Pomorskim.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, kierunek formy użytkowe. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, kierunek grafika – dyplom z wyróżnieniem artystycznym u prof. Henryka Regimowicza. Na co dzień prowadzi firmę reklamową. Uprawia grafikę, rysunek, malarstwo i scenografię. Specjalizuje się w portretach.

Od 2001 roku Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Działalność w ZPAP: Okręg Szczeciński - Członek Zarządu w latach 2006-2010, Sekretarz Zarządu kadencji 2010-2014. Władze Główne ZPAP - Sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej w latach 2014-2015.

Członek Koła Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim ZPAP.

Więcej…

JANINA KOŁODZIŃSKA

Kurator organizacyjny pleneru. Znak zodiaku – bliźnięta. Studia pedagogiczne, magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim, Wychowanie plastyczne w Instytucie Pedagogiki w Olsztynie, Sztuka i Kultura w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, Zarządzanie Oświatą w Akademii Rolniczej w Szczecinie. Nauczyciel dyplomowany, wpisana na listę ekspertów MEN .

W roku 2008 otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej I stopnia. W 2009 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uczestniczyła w konkursach i wystawach nauczycieli w Zielonej Górze i Kamieniu Pomorskim. Przez wiele lat instruktor w NDK w pracowni malowania na szkle i jedwabiu.

Organizator warsztatów dla młodzieży i nauczycieli, plenerów malarskich dla studentów, wykładowców WSSU w Szczecinie, kurator organizacyjny plenerów malarskich w Golczewie, Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie, Dziwnówku. Stworzyła wiele projektów dla młodzieży i seniorów np .malowanego jedwabiu i malowanej porcelany .

Współpracuje z ośrodkami kultury i oświaty w Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Międzyzdrojach, Ińsku, Szczecinie.

Więcej…

IRENA WYRZYKOWSKA

Mieszka w Jesionowie koło Olsztyna. Jej malarstwo tematycznie jest różne: martwa natura, kwiaty, pejzaż, abstrakcja. Maluje od 11 lat wszystkimi technikami. Jest członkiem ZAP. Przyjęta przez Zarząd Krajowy Artystów Plastyków w Czarnkowie.

W 2016 roku jej prace zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Salonie Wielkopolskim.

W 2011 roku otrzymała Certyfikat z malarstwa nadawany przez Kapitułę Lokalną Grupy Partnerskiej "Gniazdo Warmińskie".

Brała udział w licznych plenerach malarskich. Na szczególna uwagę zasługuje plener w Petersburgu (Rosja), Lwowie (Ukraina ), Nowej Pace (Czechy), oraz w wielu miastach Polski. Wystawy indywidualne 17 – Kaliningrad (Rosja), Olsztyn, Mrągowo, Bielawa, Dobre Miasto, i inne miasta polski. Udział w 6 wystawach zbiorowych.

Więcej…

GRAŻYNA KOWIEL

Zamieszkała w Prejłowie koło Olsztyna. Malarstwem zajmuje się czynnie od 29 lat. Maluje wszystkimi technikami malarskimi.

Od 2001 r. należy do Związku Plastyków Warmii i Mazur, a od 2016r. do Związku Artystów Plastyków.

Brała udział w 32 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu plenerach krajowych i zagranicznych.

Osiągnięcia: certyfikat z malarstwa; w 2016r. wyróżnienie w Salonie Wielkopolskim w Czarnkowie.

Prowadzi warsztaty malarskie z dziećmi i dorosłymi. Jak sama mówi - "Malarstwo jest moim życiem i wciąż doskonaloną pasją".

Więcej…

DOMINIKA ODROWĄŻ

Urodzona w 1979 roku w Szczecinie. Grafiką, fotografią i malarstwem zajmuje się od rozpoczęcia edukacji w szczecińskim Liceum Plastycznym im. Constantina Brancussi w 1994 r. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej.

Dyplom licencjacki w 2002 roku w pracowni grafiki projektowej u profesora Andrzeja Tomczaka i dr. Danuty Wojciechowskiej. 

Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Tytuł magistra Sztuk Pięknych uzyskała w latach 2003-2005 studiując na Akademii Sztuk Pięknych „Bellas Artes" w Barcelonie, gdzie doskonaliła umiejętności w grafice użytkowej.

Od roku 2000 zajmuje się fotografią na festiwalu „Kontrapunkt„ - przegląd teatrów małych form. Po ukończeniu studiów w roku 2005 otworzyła własną galerię i studio reklamy. w latach 2011 - 2014 roku pracowała w Akademii Sztuki w Szczecinie, w katedrze Grafiki Artystycznej. W późniejszych latach jako instruktor i grafik w Nowogardzkim Domu Kultury.

Więcej…

BRUNO WIOSKA

Urodzony w Mysłowicach. Dyplom na Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie, Wydzial Grafiki w Katowicach. Tytul: Magister Sztuki, Autor:„Das Geheimnis der Kammer Sybille“, „Rowerem na koniec świata“, „Wir Leonardo da Vinci”, MENORAH", "Okowy zmysłów“.

Od roku 1971 - do 1976 zatrudniony w redakcji "Panorama" w Katowicach jako Starszy Redaktor Graficzny. W roku 1982 współuczestniczył w założeniu Tygodnika "TAK i NIE" gdzie pracował jako kierownik dzialu graficznego do roku 1985. W latach 1975 - 1987 prowadzi własną Pracownię Reklamy. Od 1978 do 1980 zatrudniony w  Urzędzie Miejskim w Mysłowicach jako Naczelny Plastyk Miasta. Od roku 1987 mieszka w Niemczech. Grafik Designer w "BUND" Bund für Umwelt und Naturschutz Deutschland.Od 1994 roku wlasne Atelier. Współpraca z "BUND", "EURONATUR - Europäische Naturerbe",  General Anzeiger, MODUL International oraz z Koncernem branży olejowej. Do roku 1999 Członek BDG - Bund Deutscher Grafik-Designer / Związek Designerów Niemieckich. Od roku 2002 członek BBK Bonn. Zwiazek Artystow Plastykow Niemiec.Od roku 2005 Czlonek Zarzadu BBK Bonn Założyciel i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego oraz dyrektor artystyczny ARS PORTA international e.V. Udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji oraz w Polsce.

Więcej…

AGATA PEŁECHATY

Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej (dziś Akademia Sztuki) w Szczecinie. Obecnie pracuje jako asystent w pracowni Mutimedialnego Projektowania Graficznego prof. Lexa Drewinskiego.

Dyplom w pracowni Znaku i Form Identyfikacji Wizualnej prof. Andrzeja Tomczaka wyróżniony w 2001 nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2001 r. należy do ZPAP Szczecin.

Na co dzień zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej (projektuje plakaty, foldery i katalogi), organizuje także warsztaty dla dzieci, w których stara się przekazać zdobytą wiedzę projektowo-typograficzną.

W swoich pracach często posługuje się elementami typografii, tworząc graficzne zjawiska. Bazuje na wzajemnym oddziaływaniu różnego rodzaju liter, elementów typograficznych oraz ich relacjach kolorystycznych.

Więcej…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard