Plener Malarski to integralna część Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. To spotkania artystów skoncentrowanych na rozwoju własnych umiejętności, wymianie doświadczeń i dialogu w obrębie sztuki i jej symboliki. Trwający od 1996 roku dialog artystyczny potwierdza, że nie sposób oprzeć się pięknym zakątkom Nowogardu i panującej w mieście atmosferze. Motto towarzyszące każdej z kolejnych edycji pleneru ma zwracać uwagę na miejsca urokliwe, inspirujące i wyzwalające w twórcach pomysły.

„Nowogardzkie inspiracje 2016" - galeria prac

Zapraszamy do galerii prac powstałych podczas pleneru „Nowogardzkie inspiracje 2016"

GALERIA PRAC PLENEROWYCH

AGATA PEŁECHATY

Agata Pełechaty 2

Więcej…

„Nowogardzkie inspiracje 2016" - wspomnienie z pleneru

Zakończyliśmy XVIII Plener Malarski pt. „Nowogardzkie inspiracje 2016”, wydarzenie cykliczne towarzyszące trwającemu od 20 lat Festiwalowi Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Zaproszenie do udziału w plenerze przyjęło dwunastu artystów, którzy przez dziesięć dni wspólnie tworzyli i wymieniali doświadczenia. Z Niemiec przyjechali: Klara Lempert, Tisi Lempert, Melanie Marx, Lucyna Machowska i Julija Ogrodowski. Polskę reprezentowali: Ewa Borowska, Małgorzata Buca, Sylwia Godowska, Ewa Jeziorska – Karwowska, Agata Pełechaty, Marta Stanisławiak i Janina Kołodzińska, kurator organizacyjny pleneru.

 Plener malarski 2016  Plener malarski 2016
Więcej zdjęć ...

Więcej…

Uczestnicy pleneru malarskiego

 

JANINA KOŁODZIŃSKA / Kurator organizacyjny pleneru

Studia pedagogiczne, magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim, Wychowanie plastyczne w Instytucie Pedagogiki w Olsztynie, Sztuka i Kultura w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, Zarządzanie Oświatą w Akademii Rolniczej w Szczecinie. Nauczyciel dyplomowany, wpisana na listę ekspertów MEN.

W roku 2008 otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej I stopnia. W 2013 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uczestniczyła w konkursach i wystawach nauczycieli w Zielonej Górze i Kamieniu Pomorskim. Przez wiele lat, instruktor w NDK w pracowni malowania na szkle i jedwabiu. Organizator warsztatów dla młodzieży i nauczycieli, plenerów malarskich dla studentów, wykładowców WSSU w Szczecinie, kurator organizacyjny plenerów malarskich w Golczewie, Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie, Dziwnówku.

Stworzyła wiele projektów dla seniorów i młodzieży np. malowanego jedwabiu i malowanej porcelany. Współpraca z ośrodkami kultury i oświaty w Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Międzyzdrojach, Ińsku, Szczecinie.

Więcej…

Nowogardzkie inspiracje 2016

 Plener malarski „Nowogardzkie inspiracje 2016” to integralna część Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa - „Lato z Muzami”.

 W tym 20 – letnim, Jubileuszowym Festiwalu, odbędzie się XVIII - Plener malarski, na który przyjęli zaproszenie artyści z Polski i Niemiec: Ewa Borowska / Biała Podlaska, Małgorzata Buca / Szczecin, Sylwia Godowska / Szczecin, Ewa Jeziorska – Karwowska / Łódź, Klara Lempert i Tisi Lempert / Niemcy, Melanie Marx / Niemcy, Lucyna Machowska / Niemcy, Julija Ogrodowski / Niemcy, Agata Pełechaty / Szczecin, Marta Stanisławiak / Goleniów, Janina Kołodzińska / Golczewo, kurator organizacyjny pleneru.

Jak co roku wydarzenie stwarzające wiele okazji do spotkań z nowogardzką naturą, to poszukiwanie walorów krajobrazu oraz prezentacja różnych interpretacji ducha miasta.

Mam nadzieję, że powstała kolekcja obrazów, będzie swoistym dokumentem nas tu, w tym czasie, śladem w historii plenerów nowogardzkich i która zostanie przedstawiona na wernisażu w dniu 16.07.2016. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie.

 Natomiast w dniu 15.07.2016r. Małgorzata Buca podczas otwarcia „Lata z Muzami” zaprezentuje indywidualną wystawę pt.”Retrospektywy” w foyer NDK.

JANINA KOŁODZIŃSKA / Kurator organizacyjny pleneru

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard