Plener Malarski to integralna część Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. To spotkania artystów skoncentrowanych na rozwoju własnych umiejętności, wymianie doświadczeń i dialogu w obrębie sztuki i jej symboliki. Trwający od 1996 roku dialog artystyczny potwierdza, że nie sposób oprzeć się pięknym zakątkom Nowogardu i panującej w mieście atmosferze. Motto towarzyszące każdej z kolejnych edycji pleneru ma zwracać uwagę na miejsca urokliwe, inspirujące i wyzwalające w twórcach pomysły.

„Nowogardzkie inspiracje 2016" - wspomnienie z pleneru

Zakończyliśmy XVIII Plener Malarski pt. „Nowogardzkie inspiracje 2016”, wydarzenie cykliczne towarzyszące trwającemu od 20 lat Festiwalowi Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Zaproszenie do udziału w plenerze przyjęło dwunastu artystów, którzy przez dziesięć dni wspólnie tworzyli i wymieniali doświadczenia. Z Niemiec przyjechali: Klara Lempert, Tisi Lempert, Melanie Marx, Lucyna Machowska i Julija Ogrodowski. Polskę reprezentowali: Ewa Borowska, Małgorzata Buca, Sylwia Godowska, Ewa Jeziorska – Karwowska, Agata Pełechaty, Marta Stanisławiak i Janina Kołodzińska, kurator organizacyjny pleneru.

 Plener malarski 2016  Plener malarski 2016
Więcej zdjęć ...

Efekty pracy artystów zaprezentowane zostały na wystawie poplenerowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie. Każdy z autorów pragnął zaakcentować własny styl, indywidualny sposób interpretacji miejsca. Z inspiracji ducha miasta powstało kilkanaście obrazów wykonanych różnymi technikami. Jest malarstwo na płótnie i jedwabiu, grafika i drukowane fotografie (Foto pigment). Pozostawione prace są swoistym dokumentem artystów tu, w tym czasie, śladem w historii nowogardzkich plenerów. Opowiadają o zatrzymanym czasie, są pamiątką zastanej rzeczywistości.

Prace powstałe podczas pleneru wzbogacą kolekcję prac poplenerowych powstałych na przestrzeni lat. Mają one nie tylko wartość estetyczną, edukacyjną, ale i dokumentalną.

Dziękujemy za piękne doświadczenia i niezapomniane przeżycia, za nowe znajomości i przyjaźnie, za cudowną gościnność. Dziękujemy Panu Robertowi Czapli – Burmistrzowi Nowogardu, Pani Anecie Drążewskiej – Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury, Pani Anecie Wysoszyńskiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby kolejne spotkania artystów z mieszkańcami i nowogardzką naturą mogły się odbyć i aby trwały nieustająco w niedosycie zmagań, w poszukiwaniu „muz”.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy poplenerowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie. Wystawa potrwa do 09.09.2016r.

Janina Kołodzińska – kurator organizacyjny pleneru od 08 do 17 lipca 2016r.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard