Występem Ani Szarmach, instruktorki warsztatów wokalnych odbywających się w ramach Trójstronnej Wymiany Młodzieży Polsko-Niemiecko-Łotewskiej oraz „ARTerii”, zakończył się koncert młodych artystów trenujących podczas tych warsztatów. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

lzm_koncert_powarsztatowy lzm_koncert_powarsztatowy
Więcej zdjęć ...  foto: Martyna Kawa

 

Podczas Trójstronnej Wymiany Młodzieży Polsko-Niemiecko-Łotewskiej oraz warsztatów „ARTeria” spotkać możemy wielu młodych artystów - osobowości, które swoją pasją i energią pociągają do odkrywania tego, co skrywa się w nas oraz w otaczającej nas rzeczywistości. Młodzi twórcy ukazują nowe wszechświaty, płaszczyzny i nietypowe zakątki wyobraźni, które dzięki nim możemy dostrzec. Taniec towarzyski ma w sobie coś z dostojności i powagi, a zarazem śmiało uwodzi dynamiką. Naszym wolontariuszkom  – Sarze Yahfouf i Klaudii Durelej – udało się porozmawiać z Mariką Ostrowską, instruktorką tańca towarzyskiego, która trenuje już od siedemnastu lat.

   

warsztaty_taniec_towarzyski warsztaty_taniec_towarzyski
Więcej zdjęć ...  foto: Martyna Kawa

Więcej…

Taniec to afirmacja ciała ale również i duszy. Na zajęciach z Elizą Hołubowską, która jest instruktorką tańca współczesnego, choreografką, a przede wszystkim animatorką wydobywającą z ruchu ciała wszystkie jego możliwości – udało nam się zaobserwować ćwiczenia uczestników Wymiany Młodzieży Polsko-Niemiecko-Łotewskiej oraz warsztatów „ARTeria”.  Taniec gestów i emocji, świadomość każdego ruchu, współpraca w grupie to –  wszystko pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego widowiska, które zostanie zaprezentowane mieszkańcom Nowogardu podczas oficjalnego zamknięcia Festiwalu „Lato z Muzami”. Zabawa, przyciąganie i walka, gdzieś na pograniczu pomieszania zmysłów i synestezji…  Zapraszamy do galerii zdjęć.

warsztaty_8lipca warsztaty_8lipca
Więcej zdjęć ...  foto: Martyna Kawa

Gorący czas prób i przygotowań, rozwoju i zabawy przerwany został orzeźwiającym wydarzeniem. Dzięki wyjazdowi na basen, młodzież z Polski, Łotwy oraz Niemiec, miała okazję zrelaksować się przed kolejnymi dniami wypełnionymi ćwiczeniami. Zapraszamy do galerii zdjęć.

warsztaty_basen warsztaty_basen
Więcej zdjęć ...  foto: Anna Grzelak

W Nowogardzie trwają zajęcia w ramach Młodzieżowych Warsztatów Artystycznych „ARTeria” oraz Trójstronnej Wymiany Młodzieży Polsko-Niemiecko-Łotewskiej. Mieszkańcy naszego miasta mogą obserwować działania uczestników, które często mają miejsce w plenerze. Niektórzy pracują powoli i w ciszy, inni znowu potrzebują odrobiny chaosu, aby wydobyć z siebie twórczość. Wszyscy przygotowują się do prezentacji, które można będzie zobaczyć: 12 lipca o godzinie 19.00 oraz 13 lipca - podczas oficjalnego zamknięcia Festiwalu „Lato z Muzami”. Zapraszamy!

 

warsztaty_7lipca warsztaty_7lipca
Więcej zdjęć ...  foto: Martyna Kawa

 Młodzież z Trójstronnej Wymiany Polsko-Niemiecko-Łotewskiej oraz uczestnicy warsztatów ARTeria odebrali dzisiaj klucz do miasta! Nowogard opanowała fala twórczości. Ci, którzy kluczyli uliczkami, z daleka mogli usłyszeć śpiew i roznoszące się echem dźwięki bębnów. Wszystkie drogi prowadziły na Plac Wolności.

 

warsztaty_klucz warsztaty_klucz
Więcej zdjęć ...  foto: Martyna Kawa

Więcej…

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard