ARTeria FAQ - często zadawane pytania

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne „ARTeria” to twórcze spotkania na pograniczu kultur. Podczas dziewięciu dni kreatywnych spotkań, uczestnicy z Polski, Niemiec oraz Ukrainy będą rozwijać swoje pasje w różnorodnych obszarach. W tym roku odbędą się:

 Dodatkowo każdy z uczestników weźmie udział w wieczornych warsztatach bębniarskich lub warsztatach teatru ognia, gdzie od podstaw nauczy się jak grać na instrumentach lub igrać z ogniem.

Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziesz w naszym FAQ, jednak zawsze możesz z nami porozmawiać bądź wysłać maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

FAQ

Ile muszę mieć lat, aby wziąć udział w warsztatach?

Aby wziąć udział w warsztatach uczestnik musi mieć ukończone 13 lat.

 

Ile osób mieszkać będzie w jednym pokoju?

Jeśli jesteś uczestnikiem spoza Nowogardu zamieszkasz w internacie bądź hotelu wraz z innymi uczestnikami w pokojach 3, 4 lub 5 osobowych.

 

Ile osób znajduje się w grupie warsztatowej?

Twórczość dla swojego rozwoju potrzebuje przestrzeni, dlatego grupy warsztatowe liczyć będą maksymalnie 20 osób. Podczas niektórych zajęć, ze względu na ich specyfikę (jak na przykład podczas warsztatów instrumentalnych) grupy będą mniejsze.

 

W jakim języku prowadzone będą zajęcia?

Zajęcia prowadzone będą w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

 

Nie znam języka angielskiego. W jaki sposób dogadam się z osobami zza granicy?

Zajęcia oraz spotkania prowadzone będą przez osoby posługujące się językiem angielskim, co na pewno pozwoli na wspólny, artystyczny dialog.

 

Czy muszę coś wiedzieć, umieć aby wziąć udział w konkretnych warsztatach?

Warsztaty skierowane są do osób, które już od jakiegoś czasu poruszają się w obrębie danej tematyki i znają jej podstawy. Jeżeli na co dzień bierzesz udział w zajęciach odbywających się w domach kultury, klubach czy kołach zainteresowań to warsztaty „ARTera” są właśnie dla Ciebie! Wyjątkiem są warsztaty ceramiki, które skierowane są do osób znających materię a także do początkujących, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z gliną.

 

Kiedy i gdzie rozpoczną się warsztaty?

Pierwszego dnia artystycznych spotkań, 10 lipca 2015 o godz. 9.00, w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne gdzie przedstawieni zostaną instruktorzy, wolontariusze oraz organizatorzy warsztatów. Po spotkaniu każda z grup uda się w miejsca, które będą bazą dla ich działań.

 

Jakie inne atrakcje przewidziane są podczas warsztatów?

Same warsztaty będą bardzo intensywne – treningi, ćwiczenia, inspirująca zabawa i praca trwały będą ponad siedem godzin dziennie. Oprócz zajęć w grupach w programie przewidziane są: zajęcia integracyjne, ognisko, wspólne jam session, dyskoteka oraz relaksujący wyjazd na basen.

 

Czym jest koncert warsztatowy?

Koncert warsztatowy to prezentacja umiejętności uczestników warsztatów wokalnych oraz instrumentalnych. Nad całym przedsięwzięciem czuwał będzie Tomasz Lewandowski, który z osobowości muzycznych stworzy niepowtarzalne zespoły. Koncert odbędzie się 18.07.2015 podczas trwania Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”.

 

Czym jest projekt warsztatowy?

Projekt warsztatowy to interdyscyplinarne widowisko, łączące w sobie różnorodne sztuki. W tym roku pracę nad projektem koordynował będzie aktor Arkadiusz Buszko. Projekt będzie można zobaczyć 19.07.2015 podczas trwania Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”.

 

Czy otrzymam zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach?

Tak, każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych „ARTeria”.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard