Małgorzata Bury. Spotykałam się z przerażeniem.

Warsztaty teatru ognia mają na celu pokazanie najróżniejszych technik ogniowych na sprzęcie do fireshow: wachlarzach, kijach, pochodniach oraz poi. Zajęcia fireshow stanowią doskonałą okazję do wszechstronnego rozwoju osobistego. Znakomicie wpływają na ciało oraz umysł, angażując różne mięśnie oraz wpływając na koordynację ruchową uczestników. Warsztaty bębniarskie oraz warsztaty teatru ognia to zajęcia dodatkowe, spośród których każdy uczestnik mógł wybrać jedną formę na którą będzie uczęszczał.

 

 

Marta Wipplinger: Jak zainteresowała się Pani teatrem ognia?

Małgorzata Bury: Poszłam na swoje pierwsze zajęcia właściwie przez znajomych. Zabrali mnie do Choszczeńskiego Domu Kultury. Zainteresowałam się tym właściwie przez fotografię, która przedstawiała osobę z tym związaną.

MW: Czy są jakieś specjalne wyznaczniki - kto powinien, a kto nie powinien współpracować z ogniem?

MB: Nie ma takich wyznaczników. Myślę, że wszystko jest dla każdego. Ten kto się panicznie boi ognia może przebrnąć przez ten lęk. Ludzie skaczą na bungee chociaż się tego boją. Myślę jednak, że robienie czegoś na siłę może być takim przeciwskazaniem. Jeżeli ktoś to czuje, jeżeli bardzo mu się to podoba niech w to wchodzi.

MW: Co jest najtrudniejszego w treningach z ogniem?

MB: Najtrudniejsza jest cierpliwość. Po kilku treningach dopiero zaczyna nam się to wynagradzać, dopiero wtedy możemy malować ogniem obrazy. To jest fantastyczne, jednak to przychodzi naprawdę ciężką pracą. Jest mnóstwo kroków i kroczków, które trzeba opanować, także może zabraknąć cierpliwości.

MW: Jak ocenia Pani warsztaty oraz ich uczestników?

MB: Spotkałam się z przerażeniem. „Ten teatr ognia, tak od razu z ogniem?” Tak naprawdę to przychodzi po iluś, iluś godzinach. Ja na przykład spotkałam się z ogniem po trzech miesiącach treningów. Nie popychamy się, nie robimy nie wiadomo czego, dlatego jeśli ktoś chce spróbować, to może. W tym roku było dość trudno, bo przyjechałam dość późno, bo po 4 dniach od rozpoczęcia warsztatów. Grupa była bardzo zróżnicowana wiekowo. Dla prowadzącego może to być problemem, jednak jest to na tyle praca indywidualna, że chciałoby się poświęcić każdej osobie tyle czasu ile potrzebuje, aby indywidualnie podejść do każdego i znaleźć na to czas.

MW: Jakie trudności można było spotkać na treningach?

MB: Wszelkie trudności rozwiązuje się na bieżąco, dlatego nie uważa się ich potem za jakieś znaczące. Chociaż wiadomo, praca na 8 rano przed wszystkimi innymi zajęciami, nie pracujemy na stałe ze sobą. Myślę, że efekty byłyby o wiele lepsze, gdyby była to grupa, która ciągle ze sobą pracuje.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard