WARSZTATY WOKALNE

Warsztaty wokalneRozwiń skrzydła umiejętności podczas warsztatów wokalnych! Rozśpiewaj się i pokaż co Ci w duszy gra! Podczas spotkania z profesjonalistami nauczysz się wielu nowych umiejętności. Zwieńczeniem warsztatów wokalnych będzie koncert w ramach Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" oraz projekt warsztatowy. Musisz być z nami! Instruktorzy: GWIAZDA - Beata Bednarz, Tomasz Kałwak, Edyta Baryliszyn-Turowska, Izabela Turowska-Rosiak, Tomasz Lewandowski

 

 

 Wokal  Wokal
Więcej zdjęć ...

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach wokalnych podczas Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych ARTeria w Nowogardzie, które odbędą się w dniach od 8 do 17 lipca 2016r. Warsztaty poprowadzą: Edyta Baryliszyn-Turowska, Izabela Turowska-Rosiak oraz akompaniator Tomasz Lewandowski, a także GWIAZDA WARSZTATÓW Beata Bednarz wraz z akompaniatorem – Tomaszem Kałwakiem, którzy młode głosy trenować będą od 12 lipca, aż do dnia koncertu warsztatowego (16.07.2016). Wokaliści wystąpią na scenie Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w towarzystwie muzyków grających na żywo. Następnego dnia, 17 lipca, odbędzie się projekt warsztatowy, podczas którego młodzi artyści zaprezentują się drugi raz – jego koncepcja powstanie pod okiem koordynatora – Marka Kościółka z Teatru Krzyk.

Solistów prosimy o zabranie ze sobą urządzeń do nagrywania dźwięku (dyktafon, telefon z funkcją nagrywania dźwięku) i przewodu kablowego łączącego z komputerem, a także przygotowanie trzech propozycji utworów - podczas warsztatów potrzebne będą: tekst, mp3 z oryginalnym nagraniem na nośniku cyfrowym oraz nuty.

Beata BednarzBeata Bednarz - wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali. Początek jej działalności muzycznej to rok 1979, kiedy trafia do amatorskiego zespołu POSŁANI. Wprowadzenie do kościoła perkusji, gitar, sekcji dętej było działalnością pionierską i nie zawsze wtedy spotykała się ona ze zrozumieniem. Od tamtych lat trwa także jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel. Kolejne lata działalności Beaty przyniosły współpracę z takimi grupami jak: GRUPA MOJEGO BRATA (1981-82), GOSPEL SOUND, G-FORCE.Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: HEAVY BLUES, AMENBAND (z tym zespołem nagrała trzy płyty: „Łąki twoich obietnic” (1996), „Rozmowa z ojcem” (1998), „Coraz bliżej”(2002). Przez kilka lat koncertuje z chórem TRZECIA GODZINA DNIA. Z tego też okresu pochodzą dwie płyty: „TGD na żywo” (2001) i „Wiara czyni cuda”(2004). Można ją było usłyszeć także na koncertach zespołu GAUDE BAND,OSLO GOSPEL CHOIR i gościnnie na płytach zespołu DEUS MEUS. Długie lata działalności Beaty to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: KRYSTYNĄ PROŃKO, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, PIASKIEM, EDYTĄ GÓRNIAK, KAYAH, MARYLĄ RODOWICZ, KRZYSZTOFEM KILJAŃSKIM, GRAŻYNĄ ŁOBASZEWSKĄ, KASIĄ KOWALSKĄ, NATALIĄ KUKULSKĄ , MONIKĄ KUSZYŃSKĄ, TATIANĄ OKUPNIK , WOJCIECHEM KAROLAKIEM, PERFECT CZY BUDKĄ SUFLERA. Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców m.in.: DE MONO („Paparazzi”, 1997), MARYLA RODOWICZ („Życie ładna rzecz”,2002), ANDRZEJ PIASECZNY "PIASEK" („Popers”, 2000), HALINA FRĄCKOWIAK („Przystanek bez drogowskazu”,2006), NORBI (Norbi-2000 „Największe przeboje”, 2005), BUDKA SUFLERA („Jest”, 2004 i ,,Było" 2005), STANISŁAW SOYKA(„Tryptyk”, 2003), VARIUS MANX ("Emi",2004),KRZYSZTOF KRAWCZYK ("Warto żyć", 2009)

Tomasz KałwakTomasz Kałwak - kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca tejże uczelni w Instytucie W latach 1999-2000 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Obecny na estradzie, scenie, w studiach muzycznych i filmowych. Aktualnie muzyk w zespołach: Beaty Bednarz, Doroty Miśkiewicz i Natalii Niemen. Współpracuje m.in. z: Martą Król, Beatą Przybytek, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Jorgosem Skoliasem, Moniką Brodką, Ewą Urygą, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami „Bracia”, „Big Stars”, orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Komponuje muzykę teatralną i filmową w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku dziesięć premier teatralnych. Pracował przy telewizyjnych programach muzycznych „Droga do gwiazd”, „Idol”, „Taniec z gwiazdami”. Wydał całkowicie autorską płytę: „W hołdzie ekspresjonistom”, a ponadto brał udział w nagraniu blisko 80 płyt fonograficznych, wielokrotnie jako producent. Płyty te niejednokrotnie zyskiwały uznanie krytyki i publiczności, w postaci statusu “Złotej płyty” (“Caminho” Doroty Miśkiewicz), nagrody “Mateusz Trójki” (“I’m Gonna Rock You” Beaty Przybytek), II miejsca w plebiscycie Polskiego Radia na “Folkowy Fonogram Roku” (“hurdu_hurdu” Adama Olesia) i wielu nominacji do “Fryderyka” (m.in. “NAP” Marka Napiórkowskiego, “Lutosławski Tuwim-Piosenki nie tylko dla dzieci” Doroty Miśkiewicz i Kwadrofonik, “The First Look” Marty Król). Zagrał ponad 1200 koncertów z  kilkudziesięcioma artystami reprezentującymi wiele, bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych i stylistyk, co uczyniło go muzykiem o dużej elastyczności i sporym bagażu doświadczeń, którymi z chęcią się dzieli.

Edyta Baryliszyn-TurowskaEdyta Baryliszyn-Turowska  - trener wokalny, dyrygent, wokalistka, założyciel Szczecin Gospel Choir, chóru wykonującego muzykę gospel, absolwentka studiów pedagogicznych i edukacji muzycznej. Założyciel i dyrektor Studia Wokalnego Lidus-Art w Szczecinie. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z emisji głosu. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak - płyta "Babagada" 2011, Piotr Klimek - "X-lecie edukacji muzycznej na US" 2009, projekt "Szczecińska Pastorałka" 2009; współpraca: C. Vassell, D. Daniel, D. Brown, A. Buszko itp.)

Izabeka Turowska-RosiakIzabela Turowska-Rosiak - wokalistka, dyrygent, absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, współzałożyciel i solistka Szczecin Gospel Choir, wokalistka szczecińskiej grupy gospel "Bassanda", autorka muzyki, animator kultury, trener wokalny. W 2007 r. została laureatką stypendium artystycznego miasta Szczecina, na swoim koncie ma sukcesy artystyczne i pedagogiczne (nagrody dla SGC i indywidualne, liczne koncerty, projekty muzyczne itp.). Jest wspózałożycielem Studia Wokalnego "Lidus-Art" w Szczecinie, współpracuje z Nowogardzkim Domem Kultury. Posiada doświadczenie wokalne, sceniczne i pedagogiczne. Przez kilka lat była solistką teatru muzycznego. Już w wieku dwudziestu lat swoje pierwsze instruktorskie szlify zdobywała w szczecińskim Pałacu Młodzieży. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak - płyta "Babagada" 2011, Piotr Klimek - "X-lecie edukacji muzycznej na US" 2009, projekt "Szczecińska Pastorałka" 2009 itp.). Obejmuje opieką i realizuje projekty muzyczne z osobami niepełnosprawnymi. Współpracuje z muzykami instrumentalistami przy różnego rodzaju projektach muzycznych w Szczecinie i poza nim, pracuje z młodzieżą, regularnie prowadzi emisję głosu i warsztaty wokalne.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard