WARSZTATY MALARSKIE

Warsztaty malarskieDzięki warsztatom malarskim można spróbować pracy w wielu technikach artystycznych pod okiem ekspertów i zyskać nowe umiejętności. Udział w warsztatach sprzyja poszukiwaniom artystycznym, wypracowaniu indywidualnych środków wyrazu i uczy malarskiej syntezy. Instruktorzy: Florian Kohut, Zofia Frydryk

 

 Malarstwo  Malarstwo
Więcej zdjęć ...

Florian KohutFlorian Kohut - artysta malarz, członek Związku Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem plenerowym (olej, pastel, akwarela, grafika). Głównym tematem jego twórczości są od lat strachy polne. W 1991 roku założył galerię autorską „Pod strachem polnym" w Rudzicy. Organizuje również oryginalne „Święto Stracha Polnego", które przyciąga do Rudzicy tłumy wielbicieli jego talentu podziwiających korowody strachów, liczne występy artystyczne i imprezy plenerowe, a nade wszystko twórczość z wszechobecnymi strachami. Nie bez powodu hasłem „Święta Strachów" jest dwuwiersz „Do Kohuta przyjdźcie zgrają, tam atrakcje was czekają". Prace Floriana Kohuta cieszą się wielkim powodzeniem u kolekcjonerów – tak krajowych jak i zagranicznych, czego dowodem są liczne wycieczki indywidualne i zbiorowe odwiedzające jego galerię. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Francji, Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, na Węgrzech, w RPA, Maroku, Kanadzie, w USA, w Japonii, Ukrainie i Polsce (informacje ze strony: www.kohutflorian.art.pl).

 

 

Zofia FrydrykZofia Frydryk – artysta plastyk, absolwentka Państwowego Liceum w Szczecinie, ukończyła kurs dekoratorstwa w Warszawie oraz kurs tkactwa artystycznego w Szczecinie. Pracę zawodową rozpoczęła w 1970r. jako dekorator w PSS Społem w Kamieniu Pomorski, a następnie w drodze porozumienia między stronami, przeniosła się do Powiatowego Domu Kultury w Nowogardzie. Prace dzieci i młodzieży, które powstają pod okiem artystki są nagradzane w Polse i za granicą. Zofia Frydryk, w 2003 roku, została uhonorowana Laurem Cisowym.

 

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard