WARSZTATY FILMOWE

Warsztaty filmoweNakręć się na warsztaty filmowe i wspaniałą przygodę z obrazem i dźwiękiem. Dowiedz się jak stworzyć własną realizację od podstaw! Uczestnicy warsztatów tworzą własny scenariusz filmowy, odgrywają role, stają się operatorami kamer, realizatorami dźwięku, scenografami oraz mają wpływ na montaż filmu. Wynikiem tych działań jest krótki film fabularny lub dokumentalny w zależności od pomysłu uczestników. Dzięki wspólnej pracy przy realizacji filmu uczestnicy poznają kulisy tworzenia filmu oraz uczą się kreatywnego myślenia. Instruktorzy: Anna Wiśniewska, Krzysztof Kuźnicki

Ania WiśniewskaAnna Wiśniewska - Wiceprezes Stowarzyszenia Kamera, wykształcenie wyższe: socjolog, pedagog, historyk, animator profilaktyki, koordynatorka i współrealizatorka wielu programów z zakresu profilaktyki społecznej, z zakresu edukacji kulturalnej,w tym filmowej. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej – kurs montażu filmowego. Koordynatorka, autorka i współrealizatorka większości projektów Stowarzyszenia Kamera. Realizatorka wielu produkcji filmowych w ramach działań Stowarzyszenia Kamera np. filmy „Pan Ciasteczko", „Pionierka”, „Czempion”, „50 lecie Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie” itp.

 

 

Krzysztof Kuźnicki

Krzysztof Kuźnicki - szczeciński filmowiec i fotograf, instruktor koła fotograficzno- filmowego w Nowogardzkim Domu Kultury, specjalizuje się w filmach dokumentalnych oraz w tworzeniu wideoklipów dla lokalnych zespołów muzycznych (np. Vespa, Skambomambo,Quo Vadis), współpracował ze Stowarzyszeniem MONAR jako Wielkopomorska Wytwórnia Filmowa. Zrealizował kilka filmów o tematyce profilaktycznej „ Monar na Przystanku Woodstock”, „Nie do spożycia dla ludzi”, „Monar na Boogie Brain” „Reggae bez marihuany” oraz klip do piosenki w ramach kampanii profilaktycznej „Po co ci to?”, która prezentowana była w telweizji TVN i 4fun TV. Pełnił funkcję instruktora fotografii w Szkołach Towarzystwa Aktywności Kulturalnej oraz w policealnych szkołach Maius. Autor i realizator większości projektów Stowarzyszenia Kamera skierowanych do młodzieży i seniorów. W latach 2005-09 - instruktor filmu i fotografii oraz główny specjalista od spraw  artystycznych i technicznych w Domu Kultury Klub Skolwin. Ma na swoim koncie kilka wystaw fotograficznych m.in. w Szczecinie w 2003r. na Zamku Książąt Pomorskich „Krajobraz”. Laureat konkursów „Spotkania z diaporamą” w 2001 i 2002r. Uczestniczył i był współtwórcą wielu projektów  filmowych:
2009r- Art-eko, współpraca z firmą Remondis, filmy ekologiczne, 2003-2007- Filmowe wtorki z rolki-przybliżanie historii kina w prostej przyswajalnej formie, 2002-2005- autorska audycja radiowa, Radio ABC Szczecin, 2005-2009- Skolwin „t-furcy”, autorski projekt warsztatów filmowych dla młodzieży przeprowadzony, w dzielnicy Skolwin dotkniętej bezrobociem i patologią. Zrealizował m.in. następujące filmy: „Rękojmia”, „Dzień dobry sąsiedzie”, „Wahnsinn”, „Modernizm Szczecina”, „Kropka w kropkę”, „Szengen”, cykl „Portret miasta” oraz szereg innych. Współpracował w ramach projektów ze Stowarzyszeniem Storrady, Operahaus, Officyna, z Uniwersytetem Szczecińskim, ESK Szczecin 2016.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard