Aktualności

Pora relaksu!

Po trzech dniach intensywnej pracy twórczej przyszedł czas na wypoczynek. Prawie 80 warsztatowiczów spędziło wtorkowe popołudnie w parku wodnym w Koszalinie. W strefie rekreacyjnej obiektu mogli korzystać z sześciu basenów, w tym dwóch znajdujących się na zewnątrz, różnego rodzaju zjeżdżalni i innych atrakcji. To wodne szaleństwo z pewnością odprężyło ciała i umysłu przed kolejnymi dniami warsztatów. (MS)

2017-07-11-basen 2017-07-11-basen
Więcej zdjęć ...

Taniec towarzyski i teatr ognia

Zajęcia grupowe tańca towarzyskiego to naprawdę ciężka praca! Po samej rozgrzewce z uczestników lały się siódme poty, a to był dopiero początek… Potem przyszedł czas na ćwiczenie kroków rumby. Jest to taniec wymagający od tancerzy dobrej koordynacji ruchów oraz znakomitej kondycji fizycznej, a dobrze zatańczona rumba to małe przedstawienie teatralne. Tego właśnie wymaga od swoich podopiecznych wykładowca – Pan Tomasz Żukowski. Jednak, pomimo ciężkiej pracy wkładanej w trening, atmosfera w grupie jest bardzo pozytywna.

Rozpoczęły się zajęcia plenerowe Teatru ognia, czyli… skończyła się zabawa. Ogień, to jeden z żywiołów, ale, jak udowadniają wykładowcy – Panowie Damian Sulżycki i Krzysztof Prunesti, można go poskromić. Trzeba tylko przełamać strach, który podczas tych pierwszych plenerowych zajęć był aż nad to widoczny w oczach warsztatowiczów… (MS)

2017-07-10-warsztaty-taniec-ogien 2017-07-10-warsztaty-taniec-ogien
Więcej zdjęć ...

Warsztaty trwają w najlepsze...

2017-07-09-warsztaty2 2017-07-09-warsztaty2
Więcej zdjęć ...

Taniec współczesny
Prawie 50 – osobowa grupa młodzieży, a w hali całkowita cisza i skupienie… Słychać tylko głos wykładowcy – Pani Moniki Kiwak, która instruuje młodych tancerzy po polsku i angielsku, pokazując kolejne sekwencje układu. Początkowo wszyscy ćwiczą bez podkładu, a gdy wreszcie rozbrzmiewa muzyka…poruszają się prawie jak jeden organizm. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero drugi dzień ich tanecznych zmagań!

Więcej…

„Poranek z Ukrainą”

W drugim dniu warsztatów artystycznych zajęcia integracyjne przygotowali nasi ukraińscy goście i, podobnie jak wczoraj, płaszczyzną porozumienia została muzyka. Jednak nauka tradycyjnej piosenki ukraińskiej z towarzyszeniem akordeonu okazała się dla nie lada wyzwaniem.

2017-07-09-warsztaty 2017-07-09-warsztaty
Więcej zdjęć ...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne rozpoczęte!

W sobotę, o godz. 9:00 w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury dyrektor, pani Aneta Drążewska, powitała młodzież, opiekunów oraz wykładowców ARTerii. Uczestnicy poznali ogólny plan warsztatów  i wszystko wskazuje na to, że przed nimi ciężka praca, ale również…dobra zabawa. Oprócz zajęć z malarstwa, tańca towarzyskiego i współczesnego, teatru, wokalu, bębnów afrykańskich i teatru ognia, młodzież będzie uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych, w planie jest również dyskoteka i wyjazd na basen.

Przypomnijmy, że zwieńczeniem pracy warsztatowiczów i wykładowców będzie wspólnie przygotowane widowisko zaprezentowane na scenie plenerowej Festiwalu Filmowego „Lato z Muzami” 16.07. o godz. 22:00.

„Poranek z Polską” to pierwsze zajęcia integracyjne POLSKO – NIEMIECKO – UKRAIŃSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH. Wspólny śpiew, taniec, nauka kroków poloneza, nie tylko rozgrzały młodzież przed właściwymi zajęciami, ale były również doskonałą okazją do zapoznania.

2017-07-08-otwarcie 2017-07-08-otwarcie
Więcej zdjęć ...

ARTeria - spotkanie organizacyjne

08.07.2017 o godz. 09.00 odbędzie się spotkanie w Nowogardzkim Domu Kultury (Plac Wolności 7, 72-200 Nowogard), podczas którego uczestnicy poznają instruktorów, wolontariuszy oraz organizatorów Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „ARTeria”. Uczestnicy otrzymają plan zajęć, identyfikator z bonami obiadowymi, mapkę z zaznaczonymi miejscami zajęć, spotkań oraz innymi ważnymi informacjami. Po spotkaniu organizacyjnym – starujemy z intensywną pracą i zabawą!

ZAPROSZENIE

Czujesz, że masz artystyczną duszę? Chcesz nawiązać nowe znajomości? Chcesz pracować z profesjonalistami? Być może życiowa szansa zapuka za chwilę do Twoich drzwi! Zostań Uczestnikiem Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych “ARTeria”, które odbędą się w dniach od 8 do 16 lipca 2017 r. w Nowogardzie – malowniczej miejscowości w województwie zachodniopomorskim, położonej nad urokliwym jeziorem. Podczas dziewięciu intensywnych dni, młodzi artyści będą kreować, pracować i bawić się sztuką pod okiem ekspertów z różnych dziedzin. Warsztaty: filmowe, teatralne, wokalne, tańca towarzyskiego, tańca współczesnego, malarskie, a także dodatkowe bębniarskie oraz teatru ognia, to propozycje przygotowane przez organizatora - Nowogardzki Dom Kultury. Wysiłki artystycznych osobowości uwieńczone zostaną koncertem oraz projektem, które odbędą się podczas trwania Festiwalu Filmu Muzyki i Malarstwa “Lato z Muzami”.

Więcej…

Regulamin

altKOSZT WARSZTATÓW

uczestnik z NDK (jeden posiłek dziennie - obiad) - 350 PLN

uczestnik spoza NDK (jeden posiłek dziennie - obiad) - 400 PLN

całodzienne wyżywienie oraz nocleg w internacie - 800 PLN*

całodzienne wyżywienie oraz nocleg w hotelu - 1200 PLN*

Informacji udziela sekretariat NDK - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 91 39 26 283
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Szczegóły w regulaminie - pobierz >>>

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard