Warsztaty trwają w najlepsze...

2017-07-09-warsztaty2 2017-07-09-warsztaty2
Więcej zdjęć ...

Taniec współczesny
Prawie 50 – osobowa grupa młodzieży, a w hali całkowita cisza i skupienie… Słychać tylko głos wykładowcy – Pani Moniki Kiwak, która instruuje młodych tancerzy po polsku i angielsku, pokazując kolejne sekwencje układu. Początkowo wszyscy ćwiczą bez podkładu, a gdy wreszcie rozbrzmiewa muzyka…poruszają się prawie jak jeden organizm. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero drugi dzień ich tanecznych zmagań!

Teatr
Równie intensywnie pracuje grupa teatralna, pod profesjonalnym okiem Pani Anny Giniewskiej. Za pomocą krótkich etiud, przypominających grę w kalambury, przedstawiane są sytuacje, lub przedmioty tylko za pomocą ruchu ciała. Poza świetną zabawą, jest to ćwiczenie doskonale rozwijające wyobraźnię młodych ludzi, a to przecież rzecz najważniejsza w zawodzie aktora.

Wokal
Zdecydowanie najmniej liczną grupą ze wszystkich warsztatów są wokaliści – zaledwie 6 osób. Jednak dla Wykładowcy – Pani Edyty Turowskiej ważniejsza jest jakość, nie ilość, a 6 osób to już pięknie brzmiący trójgłos! Opanowanie tekstów i melodii kilku piosenek w tydzień to duże wyzwanie, ale dla naszych warsztatowiczów nie ma rzeczy niemożliwych! Trzymamy kciuki!

Taniec towarzyski
Wykładowca – Pan Tomasz Żukowski prowadzi zajęcia tańca towarzyskiego w formie grupowej i indywidualnej par. Dziś odwiedziliśmy zajęcia indywidualne i trzeba przyznać, że robią duże wrażenie. Widać, że ci młodzi ludzie tańczą nie od dziś, a taniec jest ich pasją.

Malarstwo
Najprzyjemniejsze warunki do tworzenia mieli dziś nasi malarze…Plener na plaży w pięknym słońcu! Ale po obrazach widać, że nie było próżnowania, tylko intensywna praca pod opieką wykładowcy – Pani Zofii Frydryk. Miejmy nadzieję, że ta wspaniała pogoda utrzyma się na dłużej i wystawa prac pod koniec warsztatów będzie naprawdę okazała.

WARSZTATY DODAKOWE

Teatr ognia
Teatr ognia to nie tyko sprawne posługiwanie się pojami, czy wachlarzami. To również gimnastyka i taniec, o czym przekonali się warsztatowicze na dzisiejszych zajęciach z wykładowcami – Panami: Krzysztofem Prunesti i Damianem Sulżyckim. Właśnie od ćwiczeń rozciągających i gimnastyki rozpoczęły się warsztaty, a po nich nastąpił…taniec irlandzki. Synchronizacja kroków wymagała dłuższego treningu, ale po kilku chwilach wszyscy wymachiwali zgodnie nogami: „front – ukos – front – center”… Po tańcu zaczęły się właściwe ćwiczenia ze sprzętem i okazało się, że wśród naszej młodzieży mamy prawdziwe talenty. Oby tak dalej!

Bębny afrykańskie
Mamy grupę NAJliczniejszą, mamy grupę NAJmniej liczną, mamy grupę pracującą dziś w NAJpiękniejszych okolicznościach przyrody, ale mamy też grupę NAJGŁOŚNIEJSZĄ! To bębny afrykańskie brzmiące donośnie „pod batutą” wykładowcy - Pana Leszka Wiszniewskiego. Jest to muzyka surowa, ale piękna, a warsztatowicze opanowali już podstawowe rytmy i technikę uderzeń w membranę. Z pewnością bębny wniosą dużo egzotyki do końcowego projektu.

Dyskoteka
Po dniu wypełnionym zmaganiami artystycznymi, przyszła pora na rozrywkę. W holu Nowogardzkiego Domu Kultury młodzież bawiła się przy najnowszych hitach tanecznych, a dyskotekę rozpoczął widowiskowy show ze świecącymi kolorowo pojami w wykonaniu Pana Damiana Sulżyckiego.

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard