Aktualności

ARTeria - niecodzienne widowisko!

ARTeria to niezwykłe spotkania ze sztuką, które owocują projektem warsztatowym prezentowanym w przestrzeni miasta. Młodych ludzi przygotowują eksperci w różnych dziedzinach. W tym roku były to: Anna Giniewska z Teatru Krzyk, tancerki: Urszula Klimczak i Anna Jabłońska, Edyta Baryliszyn-Turowska ze studia wokalnego Lindus-Art oraz Monika Kiwak, czyli ciało tańczące - ciało myślące. Najmłodsi twórcy kołysząc się na działając na granicy różnodrodnych form, ukazalli nowogardzkiej społeczności przepiękne, cyrkowe widowisko.

 Widowisko foto Małgorzata Dobrowolska  Widowisko foto Małgorzata Dobrowolska
Więcej zdjęć ...

foto: Małgorzata Dobrowolska

ARTeria - działamy!

 ARTeria | 19.07.2018  ARTeria | 19.07.2018
Więcej zdjęć ...

 Przygotowania do widowiska | 17.07.2018  Przygotowania do widowiska | 17.07.2018
Więcej zdjęć ...

 

ARTeria - spotkanie organizacyjne

16 lipca 2018 r., w poniedziałek o godz.09:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie (forum ZSO, ul. Bohaterów Warszawy 78) odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy poznają instruktorów oraz organizatorów Warsztatów Artystycznych „ARTeria”. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym – starujemy z intensywną pracą i zabawą!

ARTeria: Zapraszamy do tańca z Moniką Kiwak

Taniec to nie tylko ruch – to doświadczanie swojego ciała i tego, co poza nim. Takie duchowe kroki w materii fizyczności zrobią uczestnicy warsztatów tańca współczesnego podczas Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych ARTeria w Nowogardzie. W świat tańca wprowadzi młodych ekspert – Monika Kiwak, praktykująca solo improwizację jako performance, z podejściem Andrew Morrisha.

Więcej…

Filmowe wspomnienie warsztatów

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych ARTeria (14-22.07-2018 r.). W tym roku odbędą się warsztaty:filmowe, malarskie, bębniarskie, tańca współczesnego, teatralne i wokalne, a także dodatkowe: teatru ognia oraz bębniarskie. Jak zawsze do współpracy z młodymi, utalentowanymi duszami zaprosiliśmy ekspertów, którzy przeprowadzą twórców przez osiem intensywnych dni, wypełnionych zabawą i ćwiczeniami. Efektem finalnym letnich spotkań będzie wystawa oraz projekt warsztatowy, które będą miały miejsce w ramach Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami".  Więcej informacji o warsztatach>>

Więcej…

Warsztaty malarskie - ARTeria 2018

Są takie krajobrazy, których się nie zapomina, są takie twarze, które wyrysowane w naszych umysłach, pozostają w nich na lata. Jak te wizje i obrazy przenieść na papier i płótno? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów malarskich „ARTeria”, dołącz do nich!

 Prace Alicji Wiesiołek  Prace Alicji Wiesiołek
Więcej zdjęć ...

ARTeria to piękna przygoda, a przede wszystkim nowa przestrzeń dla młodych twórców, którzy wraz z ekspertem w dziedzinie malarstwaAlicją Wiesiołek, przez osiem dni – od 14 do 22 lipca 2018 r., podejmować będą nowe wyzwania. Owoce swojej pracy, malarze zaprezentują podczas wystawy towarzyszącej Festiwalowi Filmu Muzyki i Malarstwa „Lato z Muzami”. W trakcie trwania twórczych przeżyć, odbędzie się spotkanie z artystami Pleneru Malarskiego. Będzie to okazja do rozmów o sztuce, inspiracjach... być może ktoś odnajdzie swojego przyjaciela i mistrza.

Więcej…

Warsztaty Artystyczne ARTeria - wakacje 2018

Na myśl o tych warsztatach młodym ludziom kołatają serca, życiowe szanse pukają do drzwi! Zbliżają się Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne “ARTeria”, które odbędą się w dniach od 14 do 22 lipca 2018 r. w Nowogardzie - miejscowości w województwie zachodniopomorskim, położonej nad malowniczym jeziorem. Podczas dziewięciu intensywnych dni, artystyczni “zapaleńcy” będą kreować, pracować i bawić się sztuką pod okiem ekspertów w różnych dziedzinach. Warsztaty: filmowe, malarskie, bębniarskie, tańca współczesnego, teatralne i wokalne, a także dodatkowe: teatru ognia oraz bębniarskie, to propozycje przygotowane przez organizatora - Nowogardzki Dom Kultury. Wysiłki artystycznych osobowości uwieńczone zostaną koncertem oraz projektem, które odbędą się podczas trwania Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa “Lato z Muzami”.

ARTeria - dla kogo?

Jeśli czujesz, że w Twoich żyłach płynie sztuka, na co dzień uczestniczysz w zajęciach artystycznych, masz ponad 13 lat, a na myśl o własnym rozwoju coś w Tobie drgnęło - koniecznie zapoznaj się z regulaminem Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych “ARTeria” i wyślij Kartę Zgłoszenia. Dzięki tej wakacyjnej przygodzie, stworzysz na nowo mapę swoich umiejętności. Pozwól sobie na niepowtarzalne doświadczenia i spełniaj marzenia.

Więcej…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard