Warsztaty malarskie - ARTeria 2018

Są takie krajobrazy, których się nie zapomina, są takie twarze, które wyrysowane w naszych umysłach, pozostają w nich na lata. Jak te wizje i obrazy przenieść na papier i płótno? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów malarskich „ARTeria”, dołącz do nich!

 Prace Alicji Wiesiołek  Prace Alicji Wiesiołek
Więcej zdjęć ...

ARTeria to piękna przygoda, a przede wszystkim nowa przestrzeń dla młodych twórców, którzy wraz z ekspertem w dziedzinie malarstwaAlicją Wiesiołek, przez osiem dni – od 14 do 22 lipca 2018 r., podejmować będą nowe wyzwania. Owoce swojej pracy, malarze zaprezentują podczas wystawy towarzyszącej Festiwalowi Filmu Muzyki i Malarstwa „Lato z Muzami”. W trakcie trwania twórczych przeżyć, odbędzie się spotkanie z artystami Pleneru Malarskiego. Będzie to okazja do rozmów o sztuce, inspiracjach... być może ktoś odnajdzie swojego przyjaciela i mistrza.

Artyści to indywidualiści, w swoich pracach potrafią przemycić siebie, ukazać swoją osobowość w całej postaci, a także zawrzeć elementy związane z symboliką, oddziałując i tworząc wciąż na nowo pojęcie Piękna. Sztuka to również zadawanie pytań, czasami szokowanie, wychodzenie poza znane wszystkim ramy, trzymające przestrzeń w ryzach. Jak pozwolić chaosowi zawładnąć sobą? Jak uporządkować wiedzę dotyczącą malarstwa? Każdy z uczestników sam wybierze własną drogę i kierunek w którym chce podążać. Będzie czas na indywidualne konsultacje, rady i poszukiwania.

Tematy, które będą poruszane podczas zajęć to podstawowe pojęcia związane z malarstwem oraz rysunkiem, zasady kompozycji oraz jej dobór. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki tworzenia portretu, dowiedzą się jak rysować człowieka. Ciekawym elementem będzie szczegółowe przyglądanie się różnym formom i teksturom, zawarte w dniach tematycznych: „dynamika i statyka”, czy „roślinność – mikro i makro”. Plakat, to zagadnienie, które jest ważne dla naszego eksperta – Alicji Wiesiołek, studiującej grafikę projektową na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Alicja Wiesiołek od początku studiów pracowała w Pracowni Plastycznej Artissimo w Szczecinie, a od 1 grudnia 2016 jest jej właścicielką. Uczy dzieci, młodzież i osoby dorosłe, podstaw rysunku (ołówek, węgiel, pastele olejne i suche), malarstwa (malarstwo olejne, akrylowe, tempera, akwarela. myślenia przestrzennego (lepienie z plasteliny/gliny, odwzorowywanie rzeczywistości w rysunku i malarstwie). W jej pracowni prowadzone są również warsztaty ceramiki oraz krawieckie. Akademia Sztuki, to przestrzeń w której prowadziła również zajęcia plastyczne dla dzieci z Domu Dziecka w Tanowie.

W planie warsztatów oprócz czasu poświęconemu malarstwu, znajdą się również chwile, które pomogą zintegrować całą warsztatową społeczność, jak dyskoteka, czy wyjazd na basen. Ponadto każdy z uczestników ma szansę nauczyć się tańca z ogniem lub grania na instrumentach perkusyjnych – podczas dodatkowych warsztatów „fireshow” lub bębniarskich.

Ideą Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych ARTERIA jest rozwój zdolności artystycznych, promowanie wybranych dziedzin sztuki oraz integracja szeroko pojętego środowiska artystycznego. Podczas ośmiu dni trwania warsztatów, od 14 do 22 lipca, w jednej przestrzeni spotkają się profesjonaliści - tancerze, malarze, aktorzy, muzycy, wokaliści  - oraz młodzi adepci sztuki.

Działania warsztatowe kierujemy do  młodzieży powyżej 13 roku życia, która bierze udział w zajęciach zespołów artystycznych oraz wszystkich tych, którzy szukają sposobu na własny rozwój, chcą realizować swoje pasje i rozwijać artystyczne umiejętności.

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne „ARTeria” są integralną częścią Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. W dniach od 16 do 22 lipca w Nowogardzie odbędzie się wiele wydarzeń: potkania z uznanymi twórcami różnych pokoleń, koncerty, pokazy plenerowe, klasyka filmowa z muzyką na żywo, pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych w ramach „Filmowej Młodej Polski”, instalacje tworzone w sercu miasta, wystawy grafiki i malarstwa. To będzie niezapomniany czas – zapraszamy! (mk)

 

Więcej o warsztatach>>

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard