WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Warsztaty taneczne są znakomitą okazją do wzbogacenia swoich umiejętności o kolejną porcję wiedzy, poszerzenia własnych zdolności ruchowych oraz poznania nowych środków ekspresji. Celem warsztatów jest też pogłębienie świadomości ciała, przestrzeni, a także dynamiki ruchu, również w odniesieniu do drugiej osoby.

 

MONIKA KIWAK „Obecnie praktykuję solo improwizację jako performance z podejściem Andrew Morrisha, gdzie przyjemność (pleasure) jest podstawowym wykładnikiem performowania z użyciem głosu. Przez 5 lat praktykowałam improwizację z podejściem Body Mind Centering z Iwoną Olszowską oraz uczestniczyłam w certyfikowanych kursach BMC (Słowacja, Polska). Byłam trzykrotną stypendystką programu Alternatywna Akademia Tańca  (2013, 2015, 2017) oraz rezydentką Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk w Rzymie (2017), szkoląc się u duetu Segni Mossi, łączącego ruch ze znakiem graficznym, głównie w pracy z dziećmi. Byłam rezydentką programu Dance Moves Cities, praktykując improwizację m.in. z Verą Mantero (Kraków, Ryga). Jestem magistrem sztuki na kierunku dramatologia (obecnie performatyka) oraz magistrem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentką wydziału tańca w Performers House (Dania), dyplomowaną instruktorką tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury). Prowadzę regularne zajęcia i warsztaty dla dorosłych i dzieci w Polsce, i za granicą.”

„Zapraszam na zajęcia tańca współczesnego. Poprzez improwizację i inspiracje z nowego tańca wypracujemy jakości ruchu, których użyjemy w choreografii. Wspierać nas będą w tym także techniki somatyczne (m.in. Body Mind Centering). Będziemy ćwiczyć pamięć ruchową i wzmacniać ciało, by z przyjemnością i pełnią wyrazu scenicznego zatańczyć frazy ruchowe na scenie.”

foto: Bartek Żurawski

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard