crescendo

Zespół wokalno-instrumentalny CRESCENDO

powstał w roku 2010 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie pod kierunkiem Ewy Sawickiej. Praca zespołu to głównie przygotowywanie oprawy muzycznej na imprezy i uroczystości szkolne oraz opracowywanie materiału repertuarowego na konkursy i przeglądy muzyczne. W skład zespołu wchodzą absolwenci wyżej wymienionego gimnazjum. Zespół preferuje piosenkę poetycką.  Po ukończeniu szkoły na zaproszenie pani dyrektor NDK Anety Drążewskiej, zespół kontynuuje swoją działalność artystyczną.

Zespół zadebiutował na scenie NDK podczas "Wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek". Swój repertuar zaprezentował również podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnie zespół przygotowuje się do nagrania kolejnej płyty.

Sukcesy zespołu:
I m-sce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej w Dziwnowie
I m-sce w Wojewódzkim Konkursie „Mam Talent Językowy” w Szczecinie
I m-sce w Przeglądzie Piosenki Niemieckiej w Dobrej
I m-sce w Przeglądzie Piosenki Szanty „Nowogardzkie Szuwary”
II miejsce w XVIII Zachodniopomorskim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Skład zespołu:

  • Karol Fijałkowski – gitara, wokal (uczeń Gimnazjum nr 1)
  • Mateusz Kozłowski – akordeon, gitara, wokal ( V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, absolwent Szkoły Muzycznej I st.)
  • Paula Krawczyk – wokal (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie)
  • Agata Makuch – wokal, instr. Perkusyjne (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie)
  • Katarzyna Sowul – wokal (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie)
  • Karolina Szponar – skrzypce, wokal (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie, absolwentka Szkoły Muzycznej I st., uczennica Szkoły Muzycznej II st.)
  • Patrycja Szponar – fortepian, wokal (Akademia Sztuki w Szczecinie, absolwentka Szkoły Muzycznej  I i II st.)
  • Mateusz Saran - gitara, gitara basowa i wokal - absolwent Szkoły Muzycznej I st. w klasie gitary i absolwent ZSO w Nowogardzie

Wyróżnienie w Będzinie

crescendo_bedzin crescendo_bedzin
Zespół wokalno- instrumentalny CRESCENDO w grudniu zakwalifikował się do II etapu XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w województwie śląskim. Corocznie na festiwal zgłasza się około 2 tysięcy podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). W II etapie Festiwalu spotykają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Przesłuchania odbywały się w dniach 16-18 stycznia 2014 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Wykonawców oceniało jury w składzie: dr Michał Sławecki (UKSW i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), prof. Marta Kierska-Witczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), ks. dr Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach)

Jury festiwalu przyznało zespołowi CRESCENDO wyróżnienie.

W skład CRESCENDO działającego w NDK pod kierunkiem Ewy Sawickiej, wchodzą: Paula Krawczyk, Agata Makuch, Karolina Szponar, Katarzyna Sowul, Patrycja Szponar, Karol Fijałkowski i Mateusz Kozłowski.

CRESCENDO wystąpił dla nauczycieli ZNP

Zespól CRESCENDO wystąpił dla nauczycieli ZNP w dniu ich święta. Repertuar jaki wykonali młodzi artyści przywołał wiele wspomnień i wzruszeń. Koncert ten jest dowodem na to, że piosenka poetycka łączy pokolenia i ma wartość ponadczasową.

CRESCENDO wystąpił dla nauczycieli ZNP CRESCENDO wystąpił dla nauczycieli ZNP
Więcej zdjęć ...

Crescendo charytatywnie

crescendo_piwnica crescendo_piwnica
Więcej zdjęć ... Zespół CRESCENDO i Mateusz Kozłowski wystąpili dla Tomka Sokołowskiego, zmagającego się z wieloma chorobami. Minirecitalu zespołu wysłuchali ludzie wielkiego serca podczas akcji charytatywnej w Caffe Piwnica.

Więcej…

2013.02.19

2013 02 19 creascendo 01 2013 02 19 creascendo 01
Więcej zdjęć ...

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard