ZESPÓŁ ANIMACJI "HOTEL"

Instruktor: Lena Witkowska

Wiek uczestników:  młodzież

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu

  • środa 17.00-20.00 | sala nr 16
  • czwartek 17.00-20.00 | sala nr 15

 

Opłata miesięczna: zajęcia bezpłatne

 

Zajęcia obejmują różne działania z zakresu animacji, przestrzeni : chodzenie na szczudłach, realizacja happeningu, tworzenie filmów metodą animacji poklatkowej, elementy teatru alternatywnego, organizacja działań intermedialnych, jak również techniczna warstwa np. budowa instalacji. Warsztaty polegają na  poszukiwaniu połączeń pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki - teatru, muzyki, filmu, grafiki, malarstwa i osadzanie ich w kontekście miasta. Celem jest odkrywanie własnego potencjału w zakresie sztuki, wzmacnianie postaw kulturotwórczych oraz budowanie świadomości kultury w lokalnej przestrzeni.

Zespół Animacji Hotel w Niemczech

W dniach 21 – 25.09.2016 r. Zespół Animacji Hotel działający w NDK został zaproszony do międzynarodowego projektu artystycznego "Moje i Twoje Utopie" realizowanego przez niemiecką organizację STIC-er Theatre ze Stralsundu. W ramach tego projektu dwunastu młodych ludzi z Nowogardu i okolic pod opieką Leny Witkowskiej, miało okazję do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez niemieckich artystów. Warsztaty dotyczyły pracy w dziedzinie teatru cieni, performance’u oraz realizacji filmu. Efektem projektu był pokaz warsztatowy, który został zaprezentowany dnia 24.09.2016 w teatrze w Stralsundzie. Projekt "Moje i Twoje Utopie" to prawdopodobnie początek systematycznej międzynarodowej współpracy, w której nowogardzka młodzież będzie miała okazję wykorzystać swój dar kreatywności w dziedzinie sztuki.

Animacja "Annie"

Scenka wykonana przez Zespół Animacji Hotel z Nowogardu na potrzebę spektaklu Annie musical w reżyserii Aleksandry Nykowskiej, premiera - Szczecin, Dom Kultury "Słowianin" 28.06.2016.

Hotel

Hotelowe spotkania to czas owocny! Grupa pracuje nad poklatkowym filmem o Nowogardzie, zobaczcie jak wygląda ich praca. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 Hotel | 09.03.2016  Hotel | 09.03.2016
Więcej zdjęć ...

Nowogardzki Hotel działa!

Hotel już drugi tydzień pracuje nad kontekstualnym filmem o Nowogardzie wykonywanym metodą poklatkową, która wykorzystywana jest przez animatorów już od 1900 roku. Mozolne przygotowania, czyli badanie symboliki naszego miasta, potencjału przestrzeni, jego paradoksów i absurdów, zdobywanie szacunku do starych - pozornie nic nie wartych - rzeczy, oraz nadawanie im nowego kontekstu prowadzić mają do stworzenia krótkiej inspiracji - Nowogard jako temat alternatywnych działań, jako miasto niestandardowych ludzi. Więcej już wkrótce!

 Hotel | 01.03.2016  Hotel | 01.03.2016
Więcej zdjęć ...

 

Hotelowe działania: collage

 Hotelowe działania  Hotelowe działania
Więcej zdjęć ...

Więcej artykułów…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard