projekt dofinansowany przez
mkidn 01 cmyk

Zapraszamy na...

WARSZTATY – LOGISTYKA I PRODUKCJA WYDARZENIA ARTYSTYCZNEGO

2012 06 26 warsztaty 01W dniach 18-19 czerwca 2012 r. w Starej Studnicy (Gmina Kalisz Pomorski) już po raz ostatni odbyły się bardzo ciekawe i kreatywne warsztaty dla animatorów kultury, którzy biorą udział w projekcie „Zachodniopomorskie Forum Kultury-sieć animatorów w działaniu" dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W realizację projektu zaangażowane są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, Złocieniecki Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach, Goleniowski Dom Kultury, Nowogardzki Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach, Kamieński Dom Kultury, Sławieński Dom Kultury, Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego Szczecin Expo, Fundacja Kultury i Sortu „Prawobrzeże".

Więcej…

Saminarium - zmiana spoełeczna

Saminarium - zmiana spoełecznaSeminarium „Zmiana społeczna” w Sławieńskim Domu Kultury

„Zmiana społeczna” – to tytuł kolejnego seminarium, które zostało zorganizowane 5 czerwca 2012 r. w ramach realizacji projektu „Zachodniopomorskie Forum Kultury- sieć animatorów w działaniu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w którym uczestniczyli animatorzy z instytucji kultury i stowarzyszeń działających w sieci ZFK. Tym razem uczestnicy projektu oraz przedstawiciele innych zainteresowanych instytucji oraz środowisk artystycznych spotkali się w Sławieńskim Domu Kultury, by wysłuchać wykładu przygotowanego na ten ww. temat przez eksperta – Jacka Gralczyka. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że żyjemy w ciągłym procesie „zmiany” – zmieniają się zarówno społeczności, jak i otaczająca rzeczywistość, na co wpływ może mieć również kultura i z czego kultura może czerpać. Do zmiany trzeba być pozytywnie nastawionym, bo to jest droga do rozwoju – musimy wszyscy uczyć się wspólnie uczestniczyć w tym procesie i uczyć się poszukiwania sposobów rozwiązania problemów, na które nieustannie napotykamy.

Więcej…

FINANSOWANIE WYDARZEŃ KULTURALNYCH - NA WARSZTAT

2012 05 23 warsztaty 01W dniach 14-15 maja 2012 r. odbyły się kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu „Zachodniopomorskie Forum Kultury – sieć animatorów w działaniu" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem tematem wiodącym było „finansowanie wydarzeń artystycznych". Głównym trenerem i ekspertem tego spotkania był Marek Sztark. W ramach warsztatów przeanalizowaliśmy m.in. szczegółowy budżet przykładowego wydarzenia kulturalnego oraz szukaliśmy sposobów na jego zrealizowanie, analizowaliśmy obecne trendy w komunikacji rynkowej firm oraz możliwości tworzenia marki przedsięwzięć kulturalnych. Jak zawsze najbardziej oczekiwane przez animatorów są ćwiczenia praktyczne. Tym razem w ramach praktycznej części warsztatów mieliśmy możliwość sprawdzenia i analizy swoich wypowiedzi oraz gestów w rozmowie z potencjalnym sponsorem wydarzenia w tzw. „teście windy", a także zmierzyliśmy się z organizacją niewielkiego przedsięwzięcia kulturalnego w starym spichlerzu znajdującym się w Starej Studnicy (czyli w miejscu gdzie odbywają się warsztaty). Mogliśmy sprawdzić akustykę miejsca, jego wygląd, otoczenie, przeanalizować sytuację związaną z utrudnionym dostępem do prądu, brakiem sanitariatów, obserwować oświetlenie o różnych porach dnia, dyskutować o nakładzie pracy i wielu innych czynnikach, które mogłyby mieć wpływ na zorganizowanie wydarzenia kulturalnego w tym miejscu.

Więcej…

AUDIENCE DEVELOPMENT

2012 04 21 - 22 rozwój widowni 2012 04 21 - 22 rozwój widowni
Więcej zdjęć ...

AUDIENCE DEVELOPMENT czyli ROZWÓJ WIDOWNI

Rozwój widowni był głównym tematem ostatnich warsztatów w Starej Studnicy/gmina Kalisz Pomorski (21 i 22 kwietnia br.) oraz seminarium w Goleniowskim Domu Kultury (23 kwietnia br.), w których uczestniczyli animatorzy realizujący projekt „Zachodniopomorskie Forum Kultury-sieć animatorów w działaniu” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard