Rozrywki umysłowe

Rozrywki umysłowe to świetna zabawa dla tych, którzy lubią się zastanawiać, kombinować, próbować, myśleć, liczyć. Dzięki temu można  "wysilać" szare komórki, wzbogacać i ćwiczyć pamięć. Aby doskonalić logiczne myślenie dzieci można też wykorzystać popularne gry i układanki np. memory.  Chcesz się pobawić, podjąć wyzwanie i nie dać się zapędzić w kozi róg? Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK", w poniedziałek 11 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny, sala nr 12.(iw)

Czytomania: książki Moni Nilsson

 

Moni Nilsson, autorka książek o Tsatsikim, napisała serię pt. "Przygody w Raju". Zlatko i Beza mieszkają na osiedlu Raj otoczeni barwną galerią ludzkich typów. Posłuchajcie o ich codziennych i niecodziennych przygodach! Wszystkich chętnych czytomaniaków zapraszamy na spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK"  w poniedziałek, 4 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny, sala nr 12.(iw)

Coolturalne czytanie czasopism

Dziecięce czasopisma są wytworami współczesnej kultury, z którymi dziecko styka się bardzo wcześnie. Prasa dziecięca spełnia mnóstwo funkcji. Doskonali pamięć, logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność. Ponadto poprzez wszelkie rysunki, wyklejanki, wycinanki dzieci rozwijają swoje zdolności manualne i artystyczne. Do niektórych czasopism jest dołączona płyta, która umożliwia najmłodszym kształtowanie zmysłu słuchu. Dziecko staje się aktywnym odbiorcą, dlatego warto czytać prasę dziecięcą, ale należy właściwie dobierać ją do potrzeb dzieci. Na rynku czytelniczym jest wiele tytułów znanych i lubianych od wielu lat np. "Świerszczyk", "Kaczor Donald", "Kubuś Puchatek", "Kumpel" i wiele innych. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą spędzić czas na zabawie i czytaniu na spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" w poniedziałek, 14 maja o godz. 16.00. Wstęp wolny, sala nr 12. Weź swoje ulubione czasopisma!(iw)

Więcej…

Zagadkowe spotkanie, odkryj coolturalne tajemnice!

Quiz to zabawa w zadawanie pytań. Są one często zagadkowe, podchwytliwe i wymagają od rozwiązującego pewnego zasobu wiedzy np. z dziedziny przyrody, geografii, literatury. Quizami można bawić się rozmaicie i przy wielu różnych okazjach takich jak spotkania koleżeńskie, urodziny, współzawodnictwo między grupami. Najbardziej popularne formy quizów to: "Która z trzech?" (tylko jedna z trzech odpowiedzi jest prawdziwa), "Może tak - może nie" (odpowiadający musi wybrać odpowiedź twierdzącą lub przeczącą). Zapraszamy wszystkich, którzy lubią się bawić i uczyć na spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 16.00. Wstęp wolny, sala nr 12. Masz ciekawe quizy, to zabierz je ze sobą na spotkanie!(iw)

Czytomaniacy i Roald Dahl

W Nowogardzkim Domu Kultury cyklicznie odbywają się spotkania czytomaniaków w ramach wydarzeń „Coolturalne popołudnia w NDK”. Zajęcia prowadzi Iwona Wiśniewska – pedagog i animator, która zna dobrze trendy czytelnicze dla najmłodszych. W ostatnim czasie dzieci poznały książki Roalda Dahla i bawiły się przy tym wspaniale!(mk)

 Czytomaniacy i Roald Dahl | 09.04.2018  Czytomaniacy i Roald Dahl | 09.04.2018

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 8

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard