NAUKA GRY NA GITARZE

 

Instruktor:Jacek Jankowski

Wiek uczestników: bez ograniczeń

Czas trwania zajęć:

  • 30 min. - 60 zł
  • 45 min. - 80 zł

 

Nauka gry na gitarze to pasjonująca przygoda – emocjonalna wędrówka poprzez dźwięki. Podczas zajęć prowadzonych przez naszego instruktora poznasz tajniki związane z instrumentem, teorię oraz praktyczne rozwiązania, które pozwolą Ci na szaleństwo wirtuozerii.

 

Instruktor z wykształcenia jest pedagogiem w zakresie zajęć artystycznych  z  dziećmi i młodzieżą. Natomiast z zamiłowania jest gitarzystą rockowym i od wielu lat lubi uczyć chętnych gry na gitarze.  Najczęściej byli uczestnicy wykazują swoje umiejętności  na  szkolnych uroczystościach, w drużynach harcerskich lub w zespołach amatorskich. Zajęcia w Domu Kultury w Nowogardzie, instruktor prowadzi dopiero drugi rok szkolny.

W roku szkolnym 2017/18 z zajęć skorzystało 6 osób, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym z zajęć korzysta 14 uczestników, zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i średniej. Grupa początkująca liczy 11 osób, natomiast kontynuuje 3 uczestników. Najbardziej znaną gitarzystką jest  Zuzia Żurek, która występuje na różnych imprezach organizowanych w domu kultury. Uczestnicy w trakcie zajęć poznają dźwięki na wszystkich strunach poprzez różne ćwiczenia oraz łatwe utwory instrumentalne. Później są to ćwiczenia w dwudźwiękach oraz ćwiczenia  w gamach durowych  oraz molowych. Na koniec kursu, najbardziej wytrwali uczestnicy ćwiczą umiejętność gry akompaniamentu w prostych akordach na podstawie znanych lub ulubionych piosenek. Wszyscy uczestnicy prezentują swoje umiejętności dwa razy w roku – na koniec I semestru oraz na koniec roku szkolnego w Domu Kultury w Nowogardzie.

Jacek Jankowski

 

Śpiew, taniec i muzyka - zakończenie roku

Kończy się rok kulturalno-oświatowy 2017/2018 w Nowogardzkim Domu Kultury. Jednym z ostatnich wydarzeń było „Koncertowe podsumowanie roku”, które odbyło się 14 czerwca. 18 czerwca, w poniedziałek, będzie można zobaczyć „Podróż do Tutaj” - widowisko w wykonaniu uczestników zajęć NDK.

 Koncertowe podsumowanie roku | 14.06.2018  Koncertowe podsumowanie roku | 14.06.2018
Więcej zdjęć ...

Więcej…

Nauka gry na gitarze w marcu

 Zajęcia gry na gotarze w marcu  Zajęcia gry na gotarze w marcu
Więcej zdjęć ...

Nauka gry na gitarze

21 września, o godz. 17.00 w Nowogardzkim Domu Kultury (sala nr 28), będzie można zapisać się na zajęcia nauki gry na gitarze. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga!

W dniu 19 października 2015r. zajęcia nauki gry na gitarze zostają odwołane.

Gitara - koncertowe podsumowanie roku

 Gitara - koncertowe podsumowanie roku  Gitara - koncertowe podsumowanie roku
Więcej zdjęć ... foto: Martyna Kawa

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard