NOWOGARDZKI ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY KAPELA RYCHA

Instruktor: mgr Ryszard Zagórski

Wiek uczestników: dorośli

  • czwartek 16:00 - 18:00 | sala nr 21

 

Opłata miesięczna: zajęcia bezpłatne

 

 

Nowogardzki Zespół Folklorystyczny "Kapela Rycha" powstał w 1999r. Zespół występuje w pomorskich strojach ludowych, wykonując stare utwory z Pomorza oraz z innych regionów Polski.W swoim repertuarze kapela posiada m.in. utwory ze słowami i muzyką miejscowych autorów, jak: Mieczysław Sylwestrzak, Jan Wierszko, Sabina Gańczak, Halina Zając, Jadwiga Cichecka, Ryszard Zagórski. Są to m.in.: "Gdy Kapela Rycha", "Hej, hej w Nowogardzie", "Nasza piosenka", "Piosenka Wielkanocna", "Czermnickie...", "Przyśpiewki dożynkowe", "Nowogardzie ty nasz", "Bo na Uniwerku" i inne. Pomimo krótkiego okresu działalności zespół brał udział, z dużym powodzeniem, w imprezach o randze międzynarodowej, jak: Międzynarodowe Prezentacje i Festiwale w Krośnie Odrzańskim i Goleniowie, Pyrzyckie Spotkania z Folklorem, Międzynarodowe Targi Agroturystyczne

Koncert Kapeli Rycha w DPS

27 czerwca br., Kapela Rycha dała  godzinny koncert w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego (w Nowogardzie). Mieszkańcy DPS mogli wspólnie z kapelą pośpiewać. Niektórzy nawet tańczyli. Dla osób, które z różnych względów nie mogą wyjść na zewnątrz tego ośrodka było to bardzo ważne wydarzenie. W geście wdzięczności kapela została obdarowana dziełem własnoręcznie wykonanym przez jedną z mieszkanek DPS.(rz)

Łobeska Baba Wielkanocna

Kapela Rycha zajęła II miejsce w Międzynarodowym Wielkanocnym Spotkaniu z Folklorem podczas czternastej edycji "Baby Wielkanocnej" w Łobzie. Grupa konkurowała z zespołami z Polski i z Niemiec, a w jury znaleźli się badacze folkloru z Belgii, Litwy, Łotwy i Białorusi. Głównym celem przeglądu jest przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych, poznawanie kultur różnorodnych regionów naszego kraju, a także ojczyzn naszych sąsiadów.

Raz na ludowo - Kapela Rycha

8 maja 2016r. Kapela Rycha uczestniczyła w powiatowych spotkaniach miłośników folkloru „Raz na ludowo” w Goleniowie, gdzie zdobyła tytuł laureata.

Kapela Rycha w Kamieniu Pomorskim

25 i 25 lipca 2015r. w Kamieniu Pomorskim miał miejsce XIX Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. W spotkaniu wzięły udział kapele oraz soliści z różnorodnych regionów Polski. Dwie statuetki Mikołajka nadmorskiego trafiły w ręce mieszkańców Nowogardu. 

 Kapela Rycha w Kamieniu Pomorskim  Kapela Rycha w Kamieniu Pomorskim
Więcej zdjęć ... źródło: folklor.biz

Raz na ludowo z Kapelą Rycha

 Raz na ludowo  Raz na ludowo
Więcej zdjęć ... źródło: folklor.biz

Więcej artykułów…

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard