PILATES & ZENGA

Instruktor: Regina Mąkowska

Wiek uczestników: dorośli

  • wtorek 10:00 - 11:00 | sala nr 4
  • piatek 10:00 - 11:00 | sala nr 4

 

 „Kiedy rozciągam ciało, rozciągam umysł, kiedy wzmacniam mięśnie, wzmacniam wiarę w siebie i poczucie pewności, kiedy nabieram wytrzymałości czuję, że mogę łatwiej zmagać się ze stresem i wyzwaniami dnia codziennego”  Paulina Mąkowska

Poznaj wspaniałą alternatywną formę ruchu, nie musisz wysilać się ponad swoje siły aby zachować sprawność i poczuć się lepiej.

Profilaktyka i terapia w jednym

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pilates nie tylko znosi ból, ograniczenia ruchu ale i uodparnia organizm

Jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele.
Jest treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje.
Ćwiczenia bez stresu i męki, wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój i poprawiają wygląd naszego ciała. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

 

Ćwiczenia te zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Od tego momentu Metoda Pilatesa została zaadoptowana do użytku dla całego społeczeństwa. Główną zaletą ćwiczeń jest ich efektywność. Jest to trening całego ciała w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała.

Zadaniem instruktora Pilatesa jest nie tylko dbanie o wzmacnianie mięśni u ćwiczących ale nauczenie ich, jak utrzymywać prawidłową postawę. Kluczowe znaczenie ma zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa i prawidłowe ułożenie miednicy, nie tylko podczas ćwiczeń, ale przede wszystkim we wszystkich ruchach wykonywanych na co dzień.

Ten nie aerobikowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń możesz wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, przygotowuje ciało do aerobowych form ruchu. Ze względu na to , że Pilates nie obciąża aparatu ruchu tak jak inne formy aerobowe, zalecany jest jako wstęp do intensywnych ćwiczeń przy nadwadze.

Pilates jest całkowicie bezpieczną metodą ćwiczeń, jednak w szczególnych przypadkach niektóre osoby powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.      

Zajęcia Pilates - zapraszamy!

{nomultithumb}

{nomultithumb}

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard